Çoruh EDAŞ, Zigana Kayak Merkezi’nin elektrik şebekesini yeniledi

Faaliyet gösterdiği beş ilde modern teknoloji ve güçlü alt yapı dinamiğiyle kesintisiz elektrik dağıtım hizmeti için bakım – onarım ve yatırım çalışmalarını aralıksız sürdüren Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), çalışmalarına bir yenisini ekledi. 

Çoruh EDAŞ, Zigana Kayak Merkezi’nin elektrik şebekesini yeniledi

Çoruh EDAŞ, Türkiye ve Karadeniz’in en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Zigana Gümüşkayak Kayak Merkezinde özellikle görsel anlamda çirkin bir görüntü oluşturan elektrik şebekesini yer altına aldı.

Torul ilçesine bağlı Zigana köyü sınırlarında denizden 2 bin 50 metre yükseklikte yer alan Zigana Kayak Merkezi bölgesindeki ağaç ve demir direkli, açık iletkenli alçak gerilim ve yüksek gerilim dağıtım şebekelerinin yer altına alınmasını sağlayarak bölgeyi modern bir görünüme kavuşturuldu.

Şirket, Gümüşhane’de şehrin başlıca kış turizm noktalarından biri olan ve çevre illerden de yoğun ilgi gören Zigana Kayak Merkezi’nde yürüttüğü çalışmalar ile elektrik dağıtım şebekesinin tamamen yer altına alınmasını sağlayarak, saha dağıtım kutularının (box) montajını gerçekleştirdi. Çoruh EDAŞ ayrıca, ağaç ve demir direkli, açık iletkenli mevcut alçak gerilim ve yüksek gerilim havai hatlarının demontajını da tamamladı.

Çoruh EDAŞ tarafından aydınlatma direk ve armatürlerin kullanılmasıyla yeterli seviyede aydınlatmanın sağlanarak bölge ışıl ışıl modern bir görünüme kavuşturulurken şirket yetkilileri şehirlerin yanı sıra köy ve kırsallardaki yatırımlarının da artarak devam edeceğini belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER