Demir: Acil ekonomik tedbirler ve yatırımlar alınmalıdır

Saadet Partisi (SP) Gümüşhane İl Başkanı Av.Akın Demir, Gümüşhane’nin ekonomik ve sosyal gelişmişlik açısından her geçen gün kan kaybettiğini savunarak bu durumun şehir merkezinde ki apartmanların camlarına yansıyan kiralık ve satılık ilanlara da yansıdığını söyledi.

Demir: Acil ekonomik tedbirler ve yatırımlar alınmalıdır

Yaptığı açıklamada şehrin nüfusunda gözle görülür, hissedilir düzeyde azalmalar olduğunu ifade eden Demir, bu sebeple Gümüşhane’nin yeniden canlandırılması için acil olarak tedbirlerin alınması gerektiğini, bu maksatla fırsatların iyi değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

Gümüşhane’nin çağrı hizmet alanında 6.bölge kategorisine alındığını ve bu bağlamda bu alanda yatırım açısından cazip iller arasına alındığını belirten Demire, “Bu fırsat kaçırılmamalı ve bir an önce bu alanda yeni istihdam alanları oluşturulmalıdır. Şehrimizde uzun yıllar faaliyet gösteren bu hizmet sektörünün kapanması ile birçok kişi işsiz kalmış ve şehrimizi terk etmek zorunda bırakılmıştır. Bu sebep ile devlet teşviki de gözetilerek bir an önce yeniden bu alanda hizmet edecek istihdam oluşturacak yatırımcılar davet edilmelidir. Bu işin sorumluluğu başta milletvekillerimiz olmak üzere oda temsilcilerine ve idarecilere aittir” dedi.

Havaların soğumasına rağmen başta Arap turistler olmak üzere komşu ülkelerden binlerce turistin başta Trabzon olmak üzere bölgede bulunmaya devam ettiğini dile getiren Demir, “Yine söz verilen lakin İsviçre Gezisinden başka bir adım atılmayan Süleymaniye Kayak Projesi hayata geçirilmelidir. Bu maksat ile şehrin cazibesini artırarak turistleri bu bölgeye çekebilmek için projeler üretmek ve hayata geçirmek mecburiyetindeyiz. Bu maksatla Torul’un Kirazlık Köyünde yapılan Zipline alanı Torul Barajı üstünde ayrı bir güzellik ve imkan oluşturmuş yine Süleymaniye Mahallesinde Butik Otel tarzında Gümüşhane Turizm Lisesi tarafından açılan otel de şehrimize ayrı bir imkan kazandırmıştır. Bu tarz hizmet-konaklama-eğlence imkanları ile şehrimizin cazibesi artırılmalıdır. Bu manada yapılması gereken nüfus yoğunluğunu artıracak hizmet alanları ve yatırımlar ile şehrin canlılığını artırmak ve de tanıtım ile de bölgeye gelen turistin ayağını şehrimize çekmektir. İfade ettiğimiz gibi şehrimizde güzel şeyler de yapılıyor. Lakin yetersizdir. Bu sebep ile kollarımızı sıvamalı ve bu kışı iyi bir şekilde değerlendirmeliyiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER