Dikkat! Covid-19 sayıları patladı

Gümüşhane'de günlerdir 15-20 arasında değişen Covid-19 vaka sayıları en fazla merkez ilçede olmak üzere son birkaç gündür 100'lü rakamların üzerine çıktı.

Dikkat! Covid-19 sayıları patladı

Özellikle üniversite öğrencilerinde yüksek oranlara ulaşan vaka sayılarına karşın hastanede yatarak tedavi gören ve yoğun bakım servisindeki hasta sayısının artmaması sevindirici bulundu.

Rakamlara göre kent merkezindeki KYK yurtları ve apartlarda son 5 gündür hergün en az 30 üniversite öğrencisinin Covid-19 testi pozitif çıkarken, 200’ün üzerinde öğrencide Covid-19 vakası bulunan Gümüşhane Üniversitesinde şimdiden bazı fakülteler online eğitime geçti.

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümü ilk uzaktan eğitim kararını duyuran bölüm olurken kurumun web sitesinde şu açıklamaya yer verildi: "Öğrencilerimiz arasında artan Covid 19 vaka sayılarından dolayı İnşaat Mühendisliği Bölümü olarak Final sınavlarına kadar 03.01.2022 Pazartesi tarihinden itibaren bütün derslerimizin online olarak yapılması kararı alınmıştır. Final sınavları yüz yüze olacaktır. Eğer bir değişiklik olması durumunda bölüm sayfasından duyuru yapılacaktır. Üniversite resmî internet sayfası ve Bölümümüz sayfası haricinde yapılan bilgilendirmelere itibar etmeyiniz."

Tedbirlere uyulmaması, toplu etkinliklere yoğun katılım, kapalı mekanların hınca hınç dolu olması, maske-mesafe-hijyen kurallarına dikkat edilmemesi gibi sebeplerle önümüzdeki günlerde vaka sayısının daha da artması beklenirken Gümüşhane Üniversitesi senatosunun uzaktan eğitimle ilgili kısa süre içerisinde bir karar vereceği değerlendiriliyor.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın yayınladığı haftalık vaka sayıları tablosu yaklaşık 10 gün geriden geldiği için bu hafta yayınlanacak tabloda da düşüş görünmesi ardından çok ciddi bir artış ortaya çıkması bekleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2022, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER