Doğalgazın ilk abonesi Başkan Tanış oldu

Gümüşhane’nin merkeze bağlı tek beldesi olan ArzularKabaköy Beldesine doğalgaz hattının verilmesiyle birlikte ilk abonelik işlemini Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış yaptı.

Doğalgazın ilk abonesi Başkan Tanış oldu

Beldeye doğalgaz getirilmesi için tüm başvuruların yapılması ve doğalgaz firmasının gerekli incelemeleri yaparak hat yapımına başladığı ArzularKabaköy Beldesinde Osmangazi Mahallesinde firma tarafından doğalgaz istasyonu kurularak ana hatta ilk gaz verildi.

Doğalgaz bağlantısı tamamlanan haneler için abonelik başvuruları başlarken ilk abonelik işlemini Belediye Başkanı Çetin Rıza Tanış yaptı.

Göreve geldikleri günden itibaren ArzularKabaköy’ü bir adım ileriye taşımak adına büyük projeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Tanış, “Yıllardır Beldemizde büyük ihtiyaç haline gelen doğal gaz projemizin ilk etabını tamamlayarak belde içi doğal gaz boru hattı döşeme çalışmalarına başladık. Hatları bağlanan meskenler aboneliklerini yapabilmektedir. Bu kapsamda ilk aboneliği kendim yaparak süreci başlattık. Bundan sonra da yapılmaz deneni yapacağız. Zor bir coğrafyada yaşayan milliyetçi, muhafazakâr ve vatansever Beldemiz insanı her şeyin en iyisine layıktır. Beldemiz için gece gündüz demeden Belediyemizin bütün imkânlarını ve bütün enerjimizi harcayarak, vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için çalışmaya devam edeceğiz. Beldemizi her geçen gün yeni bir proje ile yeni bir bakış açısı ile yeniden inşa etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte emeği geçen başta T.C Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e, Bakan Danışmanı Kasım Kutlu’ya, Milletvekilimiz Hacı Osman Akgül’e, her zaman yanımızda olan Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Musa Küçük ve Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın’a, hızlı bir şekilde Gümüşhane-Bayburt Aksa Doğalgaz Şirket Müdürü Erol Yavuz ve ekibine, müteahhit ve çalışanlarına, Aksa Doğalgaz Gümüşhane Yatırım Mühendisi Elvan Sarı’ya teşekkür ediyorum. Yapılan bu çalışmanın Beldemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit Tanış
Halit Tanış - 2 yıl Önce

Başta değerli Başkanımızı ve diğer emeği geçenleri kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.

Güven Ülker
Güven Ülker - 2 yıl Önce

Hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER