Efeler diyarı Aydın, Yunus Emre için kenetlendi

Gümüşhane’de ölümcül kas hastalığı olarak bilinen SMA Tip1 hastalığıyla mücadele eden 9 aylık Yunus Emre Kaçan bebeğe bir destek de Aydın’dan geldi.

Efeler diyarı Aydın, Yunus Emre için kenetlendi

Aydınlı vatandaşlar minik Yunus Emre’nin tedavisine katkı sunmak için Valilik onaylı kampanyaya destek olmak için harekete geçti.

Aydın'ın Efeler ilçesinde bazı noktalarda kampanyaya destek olmak amacıyla kumbaralar konulurken, kentte birçok sivil toplum örgütü de seferber oldu. 

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Aydın İl Temsilcisi Özlem Güngörenler de minik Yunus Emre için düzenlenen kampanyaya destek verdi. 

UCİM Aydın İl Temsilcisi Özlem Güngörenler başlatılan yardım kampanyası ile ilgili “Minik Yunus Emre’ye destek olmak tüm vatandaşlarımızın görevidir. Maalesef hastalığın tedavi masrafı oldukça yüksek rakamlara ulaşıyor. Birlik olabilirsek bir minik yavrumuzun daha hayata tutunabilmesine yardımcı olabiliriz. Yunus'umuzun tedavisi için süre git gide daralıyor. Tüm Aydınlı vatandaşlarımızı destek olmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Bakımı çok zahmetli ve tedavisi çok pahalı olan hastalıkla mücadele eden Yunus Emre bebek, daha 2 aylıkken elleri içeri çekildi ve göğüs kafesi çöktü. Hastalığın pençesinde makinelere bağlı yaşamını sürdüren Yunus Emre bebeğin tedavisi ve diğer masrafları için bugünkü kurla gerekli olan 31,5 milyon TL’nin toplanması için gerek kurumsal gerek bireysel olarak farkındalık etkinlikleri devam ediyor.

Ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 9 aylık Yunus Emre bebek için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanyada yurtiçinden TL hesabı için Ziraat Bankası Gümüşhane şubesinde açılan TR60 0001 0090 1022 4526 2050 01, Dolar bağışı için TR76 0001 0090 1022 4526 2050 04 ve EURO bağışı için TR33 0001 0090 1022 4526 2050 02 ibanlarına, yurtdışından bağış yapmak isteyenler için Alıcı : SMA KIDS  NL56BUNQ2070504409 ve SWIFT / BIC CODU BUNQNL2A numaralı hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Bu hastalığın tedavisi yalnızca ABD ve Dubai’de “Zolgensma” adı verilen gen terapisiyle yapılabiliyor. Yunus Emre bebek için Dubai’de süreç başlatıldı fakat bu ilacın fiyatı oldukça yüksek bir tutarda. Yaklaşık 2 milyon dolarlık ilaç masrafı için bağışlanacak her kuruş yaşam mücadelesi veren bebeğimize nefes olacak. Hep birlikte yavrumuzu anne babasının kucağına bağışlayalım, ikinci kez evlat acısı yaşamalarına izin vermeyelim. Zaman, en büyük düşmanımız. 

Ülke genelinde resmi kayıtlara göre yaşayan 500 bin Gümüşhaneliden 250 bini 150 TL bağışlasa 9 aylık Yunus Emre kurtulacak.

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları YUNUS yazıp 6729’a göndererek 20 TL bağışta bulunabiliyor.

Haber kaynak: https://www.aydinkritik.com/haber/smali-minik-yunus-yardim-bekliyor-6568
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER