Eğitimde başarı hedefine adım adım

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü Gümüşhane’nin eğitimi için çalışmalara yoğun bir şekilde devam ediyor.

Eğitimde başarı hedefine adım adım

Gümüşhane’de Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Temel Yeterlilik Testine (TYT) üniversite sınavlarına hazırlanan 8 ve 12. Sınıf öğrencilerinden 2 bin 588 öğrenci, il genelinde 5.si yapılan deneme sınavlarında sınav heyecanını yaşadı.

Kent merkezi ve ilçelerdeki okullarda eş zamanlı olarak gerçekleştirilen sınav deneme sınavına 2 bin 588 ortaokul ve lise öğrencisi katıldı.

Yapılan sınavdan çok memnun olduklarını belirten öğrenciler “Hem sınavlara hazırlanıyoruz hem de sınav heyecanımızı yenmiş oluyoruz. Bu uygulamanın sınavlara kadar devam etmesini istiyoruz” dediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Müdür Yardımcıları Mesut Olgun, Musa Uncu ve Şube Müdürü Turan Tanış ile 8 ve 12. sınıf öğrencilere il genelinde uygulanan LGS ve TYT deneme sınavları nedeniyle Gümüşhane Lisesi ve Merkez Atatürk Ortaokulunu ziyaret ederek sınavları yerinde gözlemledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eğitim sisteminin geldiği nokta...
Eğitim sisteminin geldiği nokta... - 10 ay Önce

Eğitim sistemimizin en büyük sorunu öğrencinin başarısını, deneme sınavı üniversite sınavı gibi sınavlarla ölçmektir. Bu sistem bir an önce değiştirilmelidir. Yarış atı haline gelen çocuklar çocukluğunu yaşayamamaktadır.

SIRADAKİ HABER