Erdoğdu Yağlıdere ve Olucak köylerinde

Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, köy ziyaretleri kapsamında merkeze bağlı Yağlıdere ve Olucak köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinledi.

Erdoğdu Yağlıdere ve Olucak köylerinde

Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, köy ziyaretleri kapsamında merkeze bağlı Yağlıdere ve Olucak köylerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya gelip sorunlarını dinledi.

Olucak Köyü Hamdi Nas ve Yağlıdere Köyü Muhtarı İdris Kazancı ile köylerde incelemelerde bulunan Başkan Erdoğdu, köylerin sorunlarıyla ilgili köy muhtarlarından bilgi aldı.

Köyleri tek tek ziyaret ederek, muhtarlarla, vatandaşlarla bir araya gelerek yapılması gerekenlerle ilgili öncelikleri belirlediklerini kaydeden Erdoğdu, sorunları birinci ağızdan dinleyerek çalışmaları buna göre şekillendirdiklerini kaydetti.

“Köylerimizin genel olarak altyapı ve parke çalışmalarının büyük oranda tamamlandı”

Gümüşhane köylerinde acil olan eksiklerin iyi bir planlama dahilinde öncelik sırasına göre giderileceğini dile getiren Başkan Erdoğdu, “Köylerimizin genel olarak altyapı ve parke çalışmalarını büyük oranda tamamlandı. Var olan diğer eksiklikleri Sayın Valimizle, Milletvekillerimiz, İl Özel İdare Genel Sekreterimizle, meclis üyelerimizle uyum içinde çalışarak gidermeye çalışacağız” diye konuştu.

Olucak köyündeki tarihi İmera Manastırı’nda da incelemelerde bulunan Başkan Erdoğdu, şunları kaydetti: “Olucak Köyümüz sınırlarında yer alan tarihi manastır bölge turizmi açısından önemli yer yere sahip. İmera Manastırı Doğu Karadeniz'in önemli inanç yapıları arasında gösteriliyor. 1350 yılında yapılan manastır günümüze kadar yıkılmadan ayakta kalmış. Bizimde bu gibi tarihi yapılara sahip çıkarak kent ve bölge turizmine kazandırmamız lazım.”

Olucak ve Yağlıdere’nin yer aldığını bölgenin önemli turizm destinasyonlarını bünyesinde barındırdığına dikkati çeken Erdoğdu, “Krom Vadisi, Cinli hanlar, Çakırgöl, Foster Konağı, Camiboğazı Yaylası gibi önemli turizm destinasyonlarımız yine bu bölgede yer alıyor. Bu bölgeye gelecek olan yerli ve yabancı turistler kültür, tarih ve doğa turizmini bir arada bulabilir. İl olarak bütün paydaşlarımızla eksiklikleri gidererek, bölgeyi turizme kazandırmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406