Fettahoğlu Genel Müdür oldu

Gümüşhaneli başarılı bürokratlardan Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Burak Fettahoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü oldu.

Fettahoğlu Genel Müdür oldu

Daha önce Ders Kitapları ve Yayımlar Daire Başkanı olarak görev yaparken 17 Aralık 2021 tarihinde Trabzon'a İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Fettahoğlu, başarılı çalışmalarıyla dikkat çekmişti.

Bugüne kadar görev yaptığı her yerde örnek çalışmalara imza atan hemşehrimiz Fettahoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü olarak görevlendirildi. 

Yeni görevine hemen başlayacak olan Fettahoğlu’nun atama kararnamesinin önümüzdeki günlerde Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor.

Fettahoğlu’na yeni görevinde başarılar dileriz.

Hüseyin Burak Fettahoğlu kimdir?

1979 yılında Gümüşhane İli Kelkit İlçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini 19 Mayıs Üniversitesinde Yüksek Lisans eğitimini Erzincan üniversitesinde tamamlayan Fettahoğlu Evli ve üç çocuk babasıdır.

2002 yılında mesleğe öğretmen olarak başlayan Burak Fettahoğlu Gümüşhane ilinde birçok farklı okul ve kurumda yöneticilik görevlerinde bulundu.

2014 - 2017 yılları arasında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Fettahoğlu, 2017 yılından itibaren Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yaparken 17.12.2021 tarihinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine, 10.03.2023 tarihinde de Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne atandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
admin
admin - 1 yıl Önce

Allah hayırlı etsin. Sonuna kadar hakketti. Başarısı bazı kibir abidesi yetkililere örnek olmasını dilerim.

SIRADAKİ HABER