Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85.yılında Gümüşhane’de anıldı

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yılında Gümüşhane düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85.yılında Gümüşhane’de anıldı

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Vali Alper Tanrısever ve Belediye Başkan Vekili Özcan Ulutaş’ın çelenkleri sunmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, bayraklar yarıya indirildi.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleriyle birlikte Gümüşhane kent merkezinde vatandaşlar da işlerine bırakarak saygı duruşunda bulundu, araçlar oldukları yerde kaldı.

Buradaki törenin ardından anma programı Gümüşhane Kültür Merkezi'nde yapıldı. Program Dumlupınar Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Atatürk temalı resim sergisini gezilmesiyle başladı.

Öğrencilerin eserlerinin büyük beğeni topladığı serginin ardından salon programına geçildi. Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programda günün anlam ve önemiyle ilgili konuşan okul müdürü Hanife Akyol, Mustafa Kemal Atatürk’ün savaşlardaki başarılarıyla büyük bir asker, yönetimiyle büyük bir devlet adamı, görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişi olduğunu söyledi.

10 Kasımların Atatürk'ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olması gerektiğinin altını çizen Akyol, “Bugün bizler onu her zamankinden daha iyi anlayarak düşüncelerinden daha iyi istifade ederek, bilimin Işığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabiliriz onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalıyız” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından aynı okul öğrencileri tarafından Atatürk konulu oratoryo gösterisi yapıldı. Gösterinin ardından Vali Tanrısever ve protokol üyeleri öğrencileri tebrik ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YUSUF SADIK EĞİTİMCI YAZAR-GAZETECİ
YUSUF SADIK EĞİTİMCI YAZAR-GAZETECİ - 9 ay Önce

bÜYÜK ATATÜRKÜ VEFATININ 85.YILINDA ÖZLEMLE VE İÇTENLİKLE ANDIK.
kATILIM YOĞUNDU ÖZELLİKLE MEMUR KESİMİ TAM TEKMİL TÖREN ALANINDAİDİLER..
pROGRAMI SUNAN kIZ mESLEK lİ,SESİNİ TEBRİK EDİYORUM. FARKLI BİR KOMPSEPTE UYGULADIKLARI PROGRAM ÇOK GÜZELŞDİ oKUL U ÖĞRENCİLER BAŞTA OLMAK ÜZERE ÖĞRETMENLERİ VE HİZMETİ GEÇENLERİ KUTLARIZ.

SIRADAKİ HABER