Gergin’den CHP’li Özgür Özel’in skandal sözlerine sert tepki

Gümüşhane Diyanet-Sen İl Başkanı Mürsel Gergin, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in 4-6 yaş grubu çocukların gittiği Kur'an Kursları için "orta çağ zihniyeti, bilim dışı kurumlar” gibi skandal ifadeler kullanmasını sert bir dille eleştirerek “İşte bu CHP zihniyeti, dinle, Kur’an’la, halkıyla, halkının değerleriyle barışamayan köhnemiş CHP zihniyeti” dedi.

Gergin’den CHP’li Özgür Özel’in skandal sözlerine sert tepki

TBMM'de düzenlediği toplantıda açıklamalarda bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açılan 4-6 yaş anaokullarını orta çağ düşüncesi olarak tanımladığını ve bu okulların anayasaya uygun olmadığını da iddia ettiğini kaydeden Gergin, Özel’in skandal sözlerini sert bir dille eleştirdi.

Gümüşhane Diyanet-Sen İl başkanı Mürsel Gergin, “Bütün bilimsel verilerle de desteklendiği üzere 0-6 yaş çocukların kişisel ve bilişsel gelişimi için en önemli yıllardır. Bugün dünyanın en gelişmiş eğitim sistemlerine sahip ülkelerinde de gerek aile içinde gerekse 4-6 yaş anaokulu döneminde çocuklara değerler eğitimi, dini eğitim, dil eğitimi vs verilmektedir. Ülkemizde de son yıllarda 0-6 yaş eğitiminin önemi kabul görmüş ve 4-6 yaş çocuklarının anaokuluna gitmesi sağlanmıştır. Bu çerçevede halkımızdan gelen yoğun talepler karşısında Diyanet İşleri Başkanlığımız da çocukların gelişimine uygun bir şekilde hem Kur’an-ı Kerim Öğretimi hem dini değerler ve çocukların okul öncesi eğitimini kapsayan bir programla 4-6 yaş okul öncesi çocuklarımıza eğitim vermektedir. Museviler 2-3 yaş çocuklarına Tevrat’ı ezberletmektedir. Hristiyanlar bu yaştaki çocuklarına kendi dini eğitimlerini vermekte kiliseye götürmektedir. Bunların hepsi çağdaş ve bilimsel eğitimler oluyor. Ama ülkemizde çocukların seviyesine göre hazırlanan programlarla anne babasının isteği ile bu kurslarda Kuran öğrenmeleri CHP’li Özgür Özel Bey’e göre “Orta Çağ” zihniyeti oluyor. Üstelik çocuklara din eğitimi ve öğretimi Anayasa’nın 24. Maddesine göre kanuni temsilcilerine yani anne ve babasına verilmesine rağmen Özgür Bey anne babalarının isteği ile çocukların bu kurslarda Kuran öğrenmesinin yasal olmadığını iddia ediyor. Çünkü CHP zihniyeti bu ülkede Kuran öğrenilmesini, ahlaklı, dini ve milli değerlerine sahip çıkan bir nesil yetişmesini istemiyor. 28 Şubat’ın karanlık dehlizlerinde kalan bu zihniyet her fırsat bulduğunda yeniden hortluyor. Köhnemiş alışkanlıklarla, halkının değerlerinden, isteklerinden uzak olduğunuzu zaten biliyoruz da keşke iddia ettiğiniz gibi çağdaş ve bilimsel yanınızı geliştirseydiniz, o zamanda çocuklara verilen bu eğitimin yerinde ve zamanında verilen bir eğitim olduğunu görürdünüz” dedi.

CHP’nin halkıyla kavgalı zihniyetini bir türlü bırakamadığını iddia eden Gergin, “Kimse kusura bakmasın bu millet 28 Şubat zihniyetini sonsuza kadar yerin dibine gömdü ve bir daha kimsenin bunu hortlatmasına izin vermez. CHP’nin bu zihniyetinde Özgürlüğün Ö’sü, demokrasinin, milli manevi değerlerin D’si, Bilimin de B’si yok. Halkın yanında olmak yanına göstermelik bir başörtülü almakla değil gönülden halkının isteklerine, değerlerine kulak vermekle olur” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 5 ay Önce

CHP nin hükümet olduğu yıllarda Kuran saklandı diyenler ispat getirmeli. Dillere takılmış Kuran yasaklandı, camiler kapatıldı gibi hikayeler anlatılır ama benim babam öğretmendi o yılları yaşamış ve bize anılarını anlattığında böyle hiç hikayeler anlatmadı.

Kale NALBUR
Kale NALBUR - 5 ay Önce

Milet evinde Kuran var diye evinde Kuranını gizlediği,okunuyor diye basıldığı günlere inşAllah bir daha dönmez ,Allah fırsat vermesin bu tip zihniyeti olanlara.

SIRADAKİ HABER