GTSO coğrafi işaretli ürünleri tanıtmaya devam ediyor

Bayburt Üniversitesinde gerçekleştirilen ‘Dünyada Hızlı Gelişen Pazar: Coğrafi İşaret Çalıştayı’na katılan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası, çalıştay kapsamında açmış olduğu stant ile Gümüşhane’ye ait coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımını yaptı.

GTSO coğrafi işaretli ürünleri tanıtmaya devam ediyor

Yerel ve ulusal platformlarda yaptığı önemli çalışmalarla Gümüşhane’ye ait coğrafi işaretli ürünlerinin tanıtımı yaparak ekonomiye kazandırılması konusunda önemli çalışmalar yürütün Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Bayburt Üniversitesinde gerçekleştirilen ‘Dünyada Hızlı Gelişen Pazar: Coğrafi İşaret Çalıştayına da katılarak Gümüşhane’yi temsil etti.

Çalıştayda açtığı olduğu stantla Gümüşhane’ye ait coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımı ve ikramını yaparak çalıştaya katkı sunan GTSO standını ziyaret eden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Gümüşhane’ye ait coğrafi işaretli ürünleri yakından inceleyerek, ikram edilen coğrafi işaretli ürünlerin tadına baktı.

Çalıştaya verdiği değerli katkılar için Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odasına teşekkürleri ileterek coğrafi işaretli ürünler üzerine ve yapmış olduğu çalışmalar için tebrik eden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen 5. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlediğimiz Dünyada Hızlı Gelişen Pazar: Coğrafi İşaret Çalıştayı’na katılarak değerli katkılar sunan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyoruz. Gümüşhane ilimizin birbirinden değerli Coğrafi işaretli ürünlerini yakından tanıma imkanı bulduk. Komşu ilimiz olan Gümüşhane’nin de Coğrafi İşaretler üzerine çok önemli çalışmaları var. Tüm emek veren kurumlarımızı tebrik ediyorum. Bölge illeri olarak birlikte yapılan çalışmalar ve bu tür organizasyonlar Coğrafi İşaretli ürünlerimizin ekonomiye kazandırılması bakımından bizlere çok daha fazla katma değer sağladığını bugün bir kez daha şahit oluyoruz. Ben bir kez daha değerli katkıları için değerli Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çalıştaya katılan Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaretler Daire Başkanı Hakan Kızıltepe, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Genel Sekreteri Oktay Güven, Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Prof.Dr. Ümmügülsüm Erdoğan ve çok sayıdaki akademisyen ve katılımcı da Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası tarafından açılan standı ziyaret ederek Gümüşhane’ye ait coğrafi işaretli ürünleri inceledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER