GTSO firmalara dış ticaret eğitimi verecek

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO), Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) işbirliğinde kentte faaliyet gösteren firmaların ihracat potansiyellerinin artırılması amacıyla Dış Ticaret Eğitimleri düzenleyecek.

GTSO firmalara dış ticaret eğitimi verecek

Gümüşhane’de faaliyet gösteren firmalarının ürettiği ürünleri ihraç edebilmeleri ve kendilerine ulusal pazarlarda daha kolay müşteri bulabilmeleri için firmalara GTSO tarafından dış ticaret eğitimi ve danışmalığı hizmeti verilecek.

Üretim yapan ve ihracat yapma hedefinde olan firmaların dış ticaret işlemlerine ve mevzuatına yönelik bilgilendirilmesi, nitelikli personel yetiştirilmesi ve bu firmalara danışmanlık sağlanması amacıyla Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje içeriği hakkında bilgi veren GTSO Başkanı İsmail Akçay, proje sayesinde firmaların dış ticaret alanında ihtiyaç duydukları tüm bilgiye ve danışmanlığa bu eğitim sayesinde ulaşabileceklerini söyledi.

“Firmalarımızın güçlü oma yolu ihracattan geçiyor”

Başkan Akçay, GTSO tarafından hayata geçirilen bu proje sayesinde firmaların hem ihracat konusunda ihtiyaç duydukları nitelikli bilgiye rahatlıkla kavuşacağını hem de ihtiyaç duydukları tüm soruları ve bilgileri eğitmenlere danışarak danışmanlık alabileceklerini belirterek, “Kısacası ihracatın yolu ve bu yolda firmalarımızın nasıl ilerlemesi gerektiği en kapsamlı şekilde anlatılacak. Eğitim sonucunda ise ilimizde üretim yapan firmalarımızın dış ticaret hacimleri artarken, ihracat yapabilen firma sayımızda da artış meydana gelecektir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER