GÜ ile Gümüşhane Adliyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Gümüşhane Üniversitesi ile Gümüşhane Adliyesi arasında lisansüstü eğitim alanında gerçekleşecek iş birliği ve esaslarını ele alan bir protokol imzalandı.

GÜ ile Gümüşhane Adliyesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

Gümüşhane Adliyesi personelinin meslekleri ile ilgili gelişmeleri daha yakından takip etme, bilgi ve becerilerini artırmaya yönelik lisansüstü eğitim alma ihtiyacı çerçevesinde hazırlanan protokole Rektör Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek ile Cumhuriyet Başsavcısı Tuba Ersöz Ünver imza attı.

İmzalanan protokole göre Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü eğitimi verilen İşletme ABD, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi ABD, Sağlık Yönetimi ABD tezsiz YL programları için ve 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz ve Bahar yarıyıllarında kayıt yaptıracaklar için geçerli olmak üzere adı geçen anabilim dallarında tezsiz yüksek lisans eğitimi için belirtilen ücretlerde yüzde 25 indirim uygulanacak. 

Protokole imza atan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Lisansüstü Eğitim programlarımızdaki iş birliği protokollerimizi ara vermeden devam ettiriyoruz. Gümüşhane Adliyesi personelinin de tezsiz yüksek lisans programlarımızdan avantajlı bir şekilde faydalanmaları hususunda Gümüşhane Üniversitesi olarak bazı kolaylıklar getirdik. Bu amaçla da protokolün imzalanmasında emeği geçen başta Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcımız Sayın Tuba Ersöz Ünver olmak üzere Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürlüğümüze teşekkür ediyor, protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER