Gümüşhane Belediyesi’nin artık vergi borcu yok

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 357 konutun yapılacağı arsayı TOKİ’ye devrederek Belediye’nin ve şirketin 20 milyon TL’lik vergi borcunu ödediklerini, ayrıca TOKİ’nin Harmancık köyündeki 15 dönümlük arsasını aldıklarını söyledi.

Gümüşhane Belediyesi’nin artık vergi borcu yok

Yaptığı açıklamada TOKİ tarafından Hasanbey Mahallesinde yapılacak olan ve yakında inşaatı başlayacak 357 konutun yapılacağı arsanın TOKİ’ye devrinin gerçekleştirildiğini ve bu devirle 20 milyon liralık vergi borcunun silindiğini kaydeden Başkan Çimen, bununla birlikte TOKİ’ye ait Harmancık köyünde karayolunun kenarındaki arsanın da Belediye’ye devredildiğini ve bu alanda ticaret merkezi düşündüklerini belirtti.

“Belediye tarihinde bu şekilde bir işlem daha önce hiç yapılmadı”

Gümüşhane Belediyesi olarak tarihi bir çalışmaya imza attıklarını ifade eden Başkan Çimen, “Belediyemizin ve şirketimizin vergi borcunu Belediye kasasından 1 lira bile harcamadan sıfırladık. TOKİ tarafından şehrimizde inşa edilecek olan 357 konut projesinin yeri Belediyemize ait. Bu bölgeyi Milli Emlak’a devrederek, Harmancık köyündeki parselle takas ettik. Yaklaşık 15 bin metre kare alan Belediyemize ait oldu. Bunu yaparken buranın da bir bedeli oluştu. Çıkan bedelin bir miktarını Belediyemizin ve şirketimizin vergi borcunun ödenmesine ayırdık. Bu bedelin bir kısmı ile Belediyemizin ve şirketimizin yaklaşık 20 milyon TL vergi borcunu ödedik. Buraya ticaret ve kültür merkezi düşünüyoruz. Belediye tarihinde bu şekilde bir işlem daha önce hiç yapılmadı. Bunu yapmak yine bize nasip oldu. Şehrimize ve milletimize hayırlı olsun” dedi.

“Polisevinin yıkılarak yeniden yapılmasından yanayım”

Başkan Çimen ayrıca Millet Bahçesi yapımı nedeniyle yıkılacak hükümet konağının ardından yeni Hükümet Konağı projesinin de bittiğini ve ihale hazırlığının yapıldığını (Halk Eğitimi Merkezi yanına) belirterek, kamuoyunda gündem olan Polisevi binasını da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüştüğünü ve buranın yıkılarak aynı yere yapılmasından yana tavır koyduğunu belirterek, “Polisevini yıkıp yapacağız. Anıtlar kurulu ve diğer yetkililerle görüşüp projesini de hazırladık. Süleyman Soylu bakanımızla da bu konuyu görüştüm. Buranın yıkılarak aynı yere yapılmasından yanayım. Harşit Çayı kenarından yolunu da açıp güzel bir Polisevi yapacağız” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yorum-29
yorum-29 - 1 yıl Önce

Polisevi projesi çok yerinde bir karar olur.Ancak Harmancık köyündeki alana ticaret merkezi yapılırsa oraya alışverişe hiç kimseler gitmez, oradaki esnaflar birbiriyle alışveriş yapar.Çok yanlış bir karar olur, iyice düşünmek lazım..

İsim yok
İsim yok - 1 yıl Önce

Gümüşhane tekke köyünede toki istiyoruz

SIRADAKİ HABER