Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi’nden TÜBİTAK bölge üçüncülüğü

Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan TÜBİTAK projelerinden 3 tanesi Erzurum Bölge Finalinde sergilenmeye değer bulundu. 

Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi’nden TÜBİTAK bölge üçüncülüğü

Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan TÜBİTAK projelerinden 3 tanesi Erzurum Bölge Finalinde sergilenmeye değer bulundu. 

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Erzurum Bölge Sergisine 10 alandan 2 bin 753 proje başvurusu arasından ön elemeler sonucu 100 proje Erzurum Bölge Sergisine davet edildi. 

Türkçe alanından Sınıf Öğretmeni Arif Ertürk’ün danışmanlığında Emirhan Kutlu ile Muhammed Raşit Turan’ın hazırladıkları “Türkçe Eğitim Mobil Ağı (E.M.A)” adlı proje ve yine Türkçe alanından Türkçe Öğretmeni Gürbüz Ataman’ın danışmanlığında Selvi Eroğlu’nun hazırladığı “Bir de Böyle Bakın!”, Matematik Öğretmeni Hülya Yaşar’ın danışmanlığında Eren İskender’in hazırlamış olduğu “Bir Matematiksel Modelleme Örneği ve Halıcı Problemi” adlı projeler Erzurum Bölge Sergisinde sergilendi ve Gümüşhane’yi temsil etti. 

Matematik alanındaki “Bir Matematiksel Modelleme Örneği ve Halıcı Problemi” adlı proje Bölge Üçüncüsü olurken bu proje ile bir matematiksel modelleme problemi oluşturularak bu sayede öğrencilerin edindikleri matematiksel öğrenmelerini günlük hayata aktarabilmelerine, matematiksel düşünme becerilerini kullanabilmelerine ve geliştirebilmelerine olanak sağlandı.

2019 yılı TÜBİTAK 50. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Erzurum Bölge Yarışması Sergisine ise 12 alanda bin 754 proje başvurusundan ilk değerlendirme sonucunda 100 proje Erzurum Bölge Sergisine katılmaya hak kazandı. Matematik alanında Matematik Öğretmeni Hülya Yaşar’ın danışmanlığında Tanay Karan Çakır’ın hazırladığı “Scutoid Şeklinin Düzlemlerle Yaptığı Arakesitlerin ve Kesişim Noktalarının İncelenmesi” adlı proje Erzurum Bölge Sergisinde lise proje yarışmalarında Gümüşhane’yi temsil etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, bölge üçüncüsü olan, projeleri ile sergiye katılan ve emeği geçen Gümüşhane Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleriyle öğrencilerini ve Kurum Müdürü Vahdettin Eroğlu’nu kutlayarak teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

banner527

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica