Gümüşhane'de Karayolu Trafik Haftası kutlanıyor

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever “Karayolu Trafik Güvenliği ve Karayolu Trafik Haftası” etkinlikleri kapsamında Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda uygulamalı eğitim gören minik öğrencilerle bir araya geldi.

Gümüşhane'de Karayolu Trafik Haftası kutlanıyor

Bu yıl “Hayatla Yarışılmaz” sloganıyla kutlanan Karayolu Trafik Güvenliği ve Karayolu Trafik Haftası kapsamında Yenişehir Stadyumu yanında yer alan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ndaki etkinliklere katılan Vali Tanrısever, ilkokul öğrencileriyle sohbet etti, trafik kurallarıyla ilgili sorular sorarak çocuklardan ebeveynlerini trafik kurallarına uyma noktasında uyarmalarını istedi. 

Etkinlikte İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Fevzipaşa İlkokulu’nda eğitim gören öğrencilere araçlarla, trafik kurallarına uygun davranış, emniyet kemerinin önemi, trafik levhalarının ve yol işaretlerinin anlamları, trafik ışıklarında sürücü ve yaya olarak davranış metotlarını öğretti.

Etkinliğe Vali Tanrısever’in yanısıra İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Serhat Demiral, İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri ve diğer yetkililer de katıldı.

Diğer yandan hafta kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından şehirlerarası otobüs terminalindeki yazıhanelere uyarıcı bilgilendirmeler yapıldı, İkisu uygulama noktasında simülasyon eğitimi ve emniyet kemeri bilgilendirmesi yapıldı, spor müsabakalarında haftayla ilgili pankartlar açıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER