Gümüşhane Erinç Sağkan’ın ziyaretini bekliyor

Gümüşhane Barosu Başkanı Av. Metin Aslan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığına seçilen Gümüşhaneli hemşehrimiz Av. Erinç Sağkan’ın ilk resmi ziyaretini Gümüşhane’ye gerçekleştireceğini söyledi.

Gümüşhane Erinç Sağkan’ın ziyaretini bekliyor

Gümüşhane Barosu heyeti Ankara’da 3-4 Aralık tarihlerinde yapılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36.genel kuruluna katıldı.

Dün genel kurul ve bugün de seçimlere katılan Gümüşhane Barosu’nu Baro Başkanı Av.Metin Aslan, Av. Abdülhalim Tarhan Mısırlıoğlu, Av.Haluk Emin Kutlutan, Av. İbrahim Taşdemir temsil etti.

Ankara temasları kapsamında Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanlarından hemşehrimiz Mahmut Oltan Sungurlu’yu ofisinde ziyaret eden heyet Sungurlu ile hem TBB seçimleri hem de Türkiye’nin genel ve hukuk gündemiyle ilgili sohbet etme fırsatı buldu. 

TBB kongresinin Covid-19 pandemisi nedeniyle 1 yıl gecikmeli olarak yapıldığını kaydeden Gümüşhane Baro Başkanı Av.Metin Aslan, kongrenin resmi olmayan sonuçlarına göre kazananının Gümüşhane’nin Şiran ilçesinden hemşehrimiz Av.Erinç Sağkan olduğunu belirterek sonuçların hayırlı olması temennisinde bulundu.

Barolar Birliği Başkanlığına seçilen hemşehrimiz Av.Erinç Sağkan’ı tebrik eden Aslan, “Sayın Sağkan Gümüşhane ziyaretinde bize TBB Başkanı seçilmesi halinde ilk resmi ziyaretini Gümüşhane’ye yapacağına dair söz vermişti. Ben o sözünü hatırlatarak tebrik ettim kendisini. O da sözünün baki olduğunu ve ilk resmi ziyaretini Gümüşhane’ye yapacağını söyledi” diye konuştu.

TBB'nin Ankara'daki binasında yapılan 36. Olağan Genel Kurulunda salonda bulunan Gümüşhane Barosu’nun şehit Başkanı Av.Ali Günday ile Diyarbakır Baro Başkanıyken şehit edilen Av. Tahir Elçi’nin fotoğraflarının yer aldığı ve “Saygıyla anıyoruz” yazılı pankart dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2021, 19:57

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
H.şahin
H.şahin - 7 ay Önce

Bir şiranlı olarak sayın erdinç beyin TBB başkanlığına seçilmesine sevindik sayın başkanı tebrik ederken ülkemizde adalete hukuka sahip çıkacağına inanıyorum sayın başkan Atatürk ilkelerine cumhuriyete ve ülkemizin birlik ve beraberliğine hukuk çerçevesinde sahip çıkacağına candan inanıyoruz Allah yolunu açık eylesin

SIRADAKİ HABER