Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinde kongre heyecanı

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinin 9.olağan genel kurulu yapıldı. İki adayın yarıştığı ve birlik, beraberlik vurgusunun yapıldığı kongrede mevcut Başkan Sezai Köprülü, 4.kez başkanlığa seçildi.

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinde kongre heyecanı

Ramada Gümüşhane Otel’de gerçekleştirilen kongrenin divan başkanlığını Adnan Güngör Üçüncüoğlu, Şahin Öztürk ve Hayati Yalçın yaptı.

Faaliyet ve denetleme kurulu raporlarının okunarak ibra edildiği kongrede cemiyetin kurucu başkanı Hayati Yalçın ve eski başkan Yusuf Sadık birer konuşma yaparak camianın bir arada olması ve daha da gelişmesi için duygu ve düşüncelerini aktardı.

Kongrenin başlangıcında yaptığı konuşmada 7 yıldır bu göreve layık görüldüğü için tüm delegelere teşekkür eden Başkan Sezai Köprülü, “Cemiyetimize bütün delegelerin sahip çıkması gerekiyor. Buranın ne zorluklarla kurulduğunu biliyoruz. Federasyonlarda, konfederasyonlarda derneğimiz temsil ediliyor. Bugün 22 bin üyenin olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun da üyesiyiz. Sizden aldığım güçle sizi temsil etmenin verdiği sorumlulukla bu görevleri layıkıyla yapıyorum. Sizi hiç mahcup etmedim. Bugün Türkiye’nin en çok tanınan 3 cemiyetinden birisiyiz. Bunu gururla söylüyorum. Cemiyetimizin ekonomik olarak güçlük çektiği dönemde bizlerden desteğini esirgemeyen işadamı hemşehrimiz Aydın Doğan’a, GÜMÜŞTAŞ işletme müdürü Korhan Çubukçu ve Milletvekilimiz Cihan Pektaş’a ve kongre için otelinin imkanlarını bize sunan işadamı Zeaki Araz’a sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Diğer aday Sinan Uçar ise mesleğe başladığında Sezai Köprülü'nün yine cemiyet başkanı olduğunu hatırlatarak, “Amacım kişisel hırsları ortaya koymak, kişisel menfaatlerimi cemiyet üzerinden kazanmak değil. Bütün amacım ve gayem birlikte çilesini çektiğimiz kamunun haber alma hakkını müdafaa ettiğimiz çalışma arkadaşlarımın, meslektaşlarımın çok daha iyi koşullarda işini yapabilmesini sağlamaktır. Umudumuz ve beklentimiz bu yürüyüşü bu çatı altında bir ve beraberce yapabilmektir. Gazetelerimizin özgürce yayın yapabildiği, mali tablolarının ve okurlarının arttığı gazetecinin hak ettiği itibari gördüğü yeni bir dönem diliyorum” diye konuştu.

Toplam 50 delegesi bulunan cemiyetin 40 delegesinin katıldığı seçim sonucunda geçerli oyların 25’ini alan Sezai Köprülü yeniden başkan seçilirken, diğer aday Sinan Uçar 14 oy aldı, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Sandıkların açılıp sonuçların belli olmasından sonra yaptığı teşekkür konuşmasında kendisini 3 yıllığına daha cemiyet başkanı seçen tüm meslektaşlarına teşekkür eden Sezi Köprülü, “Nihayetinde bu bir seçim. Kazananı Gümüşhane basını oldu. Camiamızın dışından camiamızı başka camialarla karıştıranlar vardı. Kaybedenler sadece üstüne lazım olmayanlar oldu. Bu salonda hiç kaybeden yoktur. Genç arkadaşlarımızın bu işe heves etmesi, kadın arkadaşlarımızın burada kalabalık olması doğru yolda ve güçlü olduğumuzu gösteriyor. Bu saatten sonra seçim bitmiştir, bir bütün halinde çalışmamız gerekiyor. Biz en çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı olan sektörlerin başında geliyoruz” ifadelerini kullandı.

Köprülü’nün yeni yönetim kurulunda Abuzer Yapar, Recep Ergin, Nihat Zeyrek, Murat Tuğ, denetleme kurulunda Engin Doğru, Kamil Aktürk, Adnan Güngör Üçüncüoğlu yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık
yusuf sadık - 9 ay Önce

Gazeteciler cemiyetinin genel kurulu İlde kli benzer kongrelerde yaşanan zıtlaşma yerine gerçeklerin paylaşıldığı bir kongre oldu. hatırlatmak gerekir ki. GGC kongresi diğer kongrelerden farklıdır. Diğer kongreler bitince evli evine köy lü köyüne. Ama gazeteciler yıne her gün birlikte olmak zorunda. Mazeretine binaen önemli bir haberi kaçırma olasılıĞı olan bir muhabir bu haberi farklı gazetelerdeki muhabir arkadaşından alır. Tıplkı Çanakkale savaşlarında anZaklarla Türk askerinin yardımlaştığı gibi. Son sözü .. "seçim bitmiştir .artık birlık ve çalışma zamanıdır" diye tüm üyeleri kucaklayan başkan Sezai Köprülüyü bu samimi DÜŞÜNCESİ için kutluyorum. Zamanı gelince o da bizim gibi emaneti teslim etme mutluluğunu yaşayarak arkadaşları ile birlikteliğini sürdurecek.
Kamıuoyundan destek bekleriz. Unutmayalım Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Kurumsal kimliğine kavuşan bir cemiyettir. Bu kapsamda verdiğim uğraş vardır. Helal olsun. Çalışan çalışmayan tüm gazeteci arkadaşlara selam OLSUN.

yusuf sadık
yusuf sadık - 9 ay Önce

sAYIN mAİSTER:
gAZETECİLER cEMİYETİ'NİN KONGRE SONUÇLARI İLE İLGİLİ ATTIĞIN BAŞLIK MÜKEMMEL OLDU. tEBRİK VE TEŞEKKÜR EDİYORUM:

T.Gökhan KÖMÜRCÜOĞLU
T.Gökhan KÖMÜRCÜOĞLU - 9 ay Önce

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinin 9.olağan genel kurulunda güven tazeleyen başkan ve yönetim kurulunu tebrik ediyor görevlerinde başarılar diliyorum.

SIRADAKİ HABER