Gümüşhane genelinde okullara kar tatili

Gümüşhane Valiliği, yoğun kar yağışının ardından kuvvetli buzlanma ve don olayı nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü il genelindeki tüm okulları tatil etti.

Gümüşhane genelinde okullara kar tatili

Gümüşhane Valiliği, yoğun kar yağışının ardından kuvvetli buzlanma ve don olayı nedeniyle 10 Şubat Pazartesi günü il genelindeki tüm okulları tatil etti.

Valilikten yapılan açıklamada hava tahmin raporlarında bildirilen meteorolojik veriler doğrultusunda Gümüşhane’de beklenen kuvvetli buzlanma ve don olayının ulaşımı olumsuz etkileyeceği değerlendirildiğinden şehrin tamamında Milli Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinin 10 Şubat pazartesi günü bir gün süre ile tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca engelli ve hamile kamu personelinin de belirtilen günde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Valilik, yoğun buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak vatandaşların da dikkatli olmalarının büyük önem arz ettiğini dile getirdi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
OGULGÖZEL ASHRLVYA
OGULGÖZEL ASHRLVYA - 6 ay Önce

Acaba yarın da okullar tatil olacakmı çünkü yarın da yoğun bir buzlanma olacağını söylüyörlar bilginiz varsa haber verirseniz çok sevinirim

Tatil istiyoruz
Tatil istiyoruz @OGULGÖZEL ASHRLVYA - 6 ay Önce

Bence yapmayacaklar ama inşAllah olur

Zabaha kadar burdayız
Zabaha kadar burdayız - 6 ay Önce

Ilk olarak yusuf kardeşime selamlar vali beyden 11 Şubat Salı günü okulları tatil etmesini diyiloruz saygilarimla

Yusuf Tanrıkulu
Yusuf Tanrıkulu - 6 ay Önce

Dünki hava durumuna göre bugün kat kat soğuk ve mahalle aralarında fazlasıyla buzlanma var bence bugünde (11şubatsalı) tatil edilmeli aksi taktirde küçük uşaklar düşüp kafalarını kırabilir.

Gulsen ozdemir
Gulsen ozdemir - 6 ay Önce

Arkadaslar yarin okullar tatilmi acaba ya bu aksamda baya ayaz soguk olacak buzlanma olur diye dusunuyorum tatil olursa bilgilendirmenizi isterrim

Ali
Ali - 6 ay Önce

12 şubat çarşamba günü tatil olmalı dişarıya çıkanlar ölü gibi geziyor geçen önümde adam buzdan düştü kolunu kırıyodu az daha tatil olmalı.

SIRADAKİ HABER

banner406