Gümüşhane-Kürtün yolunda heyelan

Gümüşhane-Kürtün karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle karayolu kısa bir süre ulaşıma kapandı. Yapılan çalışmaların ardından ulaşıma açılan yolda trafik akışı tek şeritten kontrollü sağlanıyor.

Gümüşhane-Kürtün yolunda heyelan

Edinilen bilgiye göre Gümüşhane-Kürtün-Giresun karayolunun Araköy mevkiinde bugün sabah saatlerinde heyelan gerçekleşti.

Olay sırasında yolda araç olmaması olası faciayı önlerken dağdan kopan devasa kaya kütleleri yolu tamamen kapattı. Karayolları ekipleri tarafından müdahale edilen ve kısa sürede ulaşıma açılan yolda trafik akışı tek şeritten kontrollü olarak sağlanırken heyelanın temizlenerek yolun tamamen ulaşıma açılması için çalışmalara devam ediliyor.

Gümüşhane-Kürtün karayolunda özellikle bahar aylarında ve mevsim geçişlerinde donma-çözünme olayı nedeniyle yamaç eğiminin fazla olduğu bölgede çok sık heyelan ve kaya düşme vakası yaşanırken dağ yamaçlarında kopmaya hazır vaziyette bekleyen kaya kütleleri ise sürücüleri tedirgin ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 1 yıl Önce

Bu yolun tek çözüm yolu tünel, kaya düşmesi tehlikesi olmayan yere tünel yapılacağına buralara tünel yapılsın.
Buna benzer her an kaya düşme tehlikesi olan yerde dağ zaten çok dik, yol yapmışsın ama şev dahi yok. Özellikle bahar aylarında bu yol, araklıya gidilen yol ve Zigana dağının bazı kesimleri çok tehlikeli.

SIRADAKİ HABER