Gümüşhane Yunus Emre bebek için ayaklandı

Gümüşhane’de SMA Tip 1 hastası Yunus Emre Kaçan’ın tedavisi için gerekli olan tutarı elde edebilmek için toplumun tüm kesimlerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor. Son olarak Yunus Emre bebek için konser programı düzenlendi.

Gümüşhane Yunus Emre bebek için ayaklandı

Gümüşhane Kent Konseyi’nin öncülük ettiği Mümin Çakıcı, Gürkan Gürses ve Leyla Bostancı’nın organizasyonunda hazırlanan Yunus Emre’ye Destek Gecesi Atatürk Parkında gerçekleştirildi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği organizasyonda IBAN numarasına gönderilen bağışlar, mezat, kermes, kitap imza günü ve kumbaralara atılan paralar ile birlikte yaklaşık 90 bin lira destek toplandı. 

Örnek olması amacıyla yaptıkları bu organizasyonun daha büyüklerinin büyük şehirlerimizde ve yurtdışında Gümüşhane STK'ları öncülüğünde devam etmesini isteyen Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, “İnşallah kısa süre sonra kampanyamız yüzde 100'e ulaştığında finalinin de yine Gümüşhane'de Atatürk Parkında yapılmasını bekliyoruz” dedi.

“Gümüşhane’de başladık, tüm dünyada devam etsin inşallah” sözleriyle duygularını ifade eden Demirağ, “Programa katılan başta pırlanta kalpli Gümüşhane insanları olmak üzere, desteklerini Yunus Emre’den hiç esirgemeyen Gümüşhane Belediye Başkanımız Ercan Çimen'e, emeği geçen sanatçılarımıza, sunumu yapan Mürüvvet Ciğerci'ye, programa iştirak eden ve bağışlarıyla destek veren bürokratlarımıza, siyasi parti ve stk başkanlarımıza, basın mensuplarımıza, esnaflarımıza, gönüllülerimize, Atatürk Parkı işletmecilerine ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Katkı veren, destek olan, Yunus Emre’ye Nefes Olmak için 7'sinden 70'ine sımsıkı kenetlenmiş olan tüm hemşehrilerimizi gönülden kutluyorum. Yardımseverliği ve merhameti ile Dünya'ya örnek olan tüm Gümüşhane halkını bu hayırlı yolda hep birlikte yürümeye davet ediyorum. Haydi Gümüşhane; el ele vererek Yunus Emre'mizi Dubai'ye tedaviye gönderelim. Onun minicik bedenini tabuta değil, uçağa koyalım. Cenazesini değil, Dubai'ye gidecek olan uçağını kaldıralım. Yunus Emre'yi Yaşatalım ki #Gümüşhane Yaşasın, Türkiye yaşasın” ifadelerini kullandı.

Bakımı çok zahmetli ve tedavisi çok pahalı olan hastalıkla mücadele eden Yunus Emre bebek, daha 2 aylıkken elleri içeri çekildi ve göğüs kafesi çöktü. Hastalığın pençesinde makinelere bağlı yaşamını sürdüren Yunus Emre bebeğin tedavisi ve diğer masrafları için bugünkü kurla gerekli olan 31,5 milyon TL’nin toplanması için gerek kurumsal gerek bireysel olarak farkındalık etkinlikleri devam ediyor.

Ölümcül kas hastalığı olarak da bilinen ve nadir görülen Spinal Müsküler Atrofi (SMA) Tip-1 teşhisi konulan 6 aylık Yunus Emre Kaçan’a destek olmak için dün Karaer Mahallesi Zafer Caddesinde faaliyet gösteren Nostalji Çay Evinde Gümüş Doğan Yöresel Ürünler firması işbirliğinde gün boyu yapılan gözlemeler ve satılacak çaylardan elde edilen 8 bin 555 TL gelir Yunus Emre’ye bağışlandı.

Yunus Emre bebek için hem yurt içinde hem de yurt dışında başlatılan kampanyada yurtiçinden TL hesabı için Ziraat Bankası Gümüşhane şubesinde açılan TR60 0001 0090 1022 4526 2050 01, Dolar bağışı için TR76 0001 0090 1022 4526 2050 04 ve EURO bağışı için TR33 0001 0090 1022 4526 2050 02 ibanlarına, yurtdışından bağış yapmak isteyenler için Alıcı : SMA KIDS  NL56BUNQ2070504409 ve SWIFT / BIC CODU BUNQNL2A numaralı hesaplara bağışta bulunabilirsiniz.

Bu hastalığın tedavisi yalnızca ABD ve Dubai’de “Zolgensma” adı verilen gen terapisiyle yapılabiliyor. Yunus Emre bebek için Dubai’de süreç başlatıldı fakat bu ilacın fiyatı oldukça yüksek bir tutarda. Yaklaşık 2 milyon dolarlık ilaç masrafı için bağışlanacak her kuruş yaşam mücadelesi veren bebeğimize nefes olacak. Hep birlikte yavrumuzu anne babasının kucağına bağışlayalım, ikinci kez evlat acısı yaşamalarına izin vermeyelim. Zaman, en büyük düşmanımız. 

Ülke genelinde resmi kayıtlara göre yaşayan 500 bin Gümüşhaneliden 250 bini 150 TL bağışlasa 6 aylık Yunus Emre kurtulacak.

Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları YUNUS yazıp 6729’a göndererek 20 TL bağışta bulunabiliyor.

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER