Gümüşhane’de çocuk diş kliniği açıldı

Gümüşhane Şehit Ebe Kevser Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde çocuk diş kliniği açıldı.

Gümüşhane’de çocuk diş kliniği açıldı
Gümüşhane Şehit Ebe Kevser Ceylan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde çocuk diş kliniği açıldı.

Başhekim Dt. Yunus Yalçın, ildeki 12 yaş altı çocuk hastaların tanı ve tedavi işlemlerinin etkin ve etkili bir biçimde yürütülmesi için Gümüşhane Ağız ve Diş Sağlığı merkezi bünyesinde çocuk diş kliniği kurularak hizmete girdiğini söyledi.

Şehrin ihtiyacı olan çocuk diş kliniğini hizmete açtıklarını, 12 yaş altı çocukların diş tedavi işlemlerini daha ideal şartlarda yaparak hasta ve ebeveyn memnuniyetini artırmayı hedeflediklerini kaydeden Yalçın, “Bu yönde çocukların ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla merkezimizde çizgi film animasyonları ve yeni temin edilen çocuk diş ünitesiyle güzel bir poliklinik dekore edilerek hizmete açılmıştır” dedi.

Kurumum Diş Hekimlerinden Dt. Güneş Kalkan Yardım da yaptığı açıklamada, “Çocuk Diş hekimliğinin (Pedodonti) 0-12 yaş grubundaki bebek ve çocukların, süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını; çürük, travma, genetik ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşan sorunların giderilmesini amaçladığını, çocukların ağız ve diş sağlığının korunması ağız ve diş sağlığını tehdit eden her türlü sorunun tespit edilebilmesi ve tedavisinin yapılabilmesi için çocuklar 6 (altı) ayda bir düzenli hekim kontrolüne getirilmelidir. Burada önemli olan bu sorunların erken teşhisi ve tedavisidir. Erken teşhis çocuğun fiziksel ve duygusal gelişimini olumlu yönde etkileyecektir” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2015, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406