Gümüşhane’de ekmeğe gramaj ayarı

Türkiye’nin en kaliteli ekmeğinin yapıldığı Gümüşhane’de Ramazan ayının ortasında ekmeğe gramaj ayarı yapılarak yaklaşık yüzde 20’lik zam gerçekleştirildi.

Gümüşhane’de ekmeğe gramaj ayarı

Türkiye’nin en kaliteli ekmeğinin yapıldığı Gümüşhane’de Ramazan ayının ortasında ekmeğe gramaj ayarı yapılarak yaklaşık yüzde 20’lik zam gerçekleştirildi.

Fırıncıların Gümüşhane Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine müracaatlarının ardından yapılan istişareler ve çalışmaların ardından yeni tarife bakanlığa onaylattırıldı.

Yeni tarifeyle birlikte pide ve çeşitlerine zam yapılmazken ekmekte değişikliğe gidildi. 

Uzun süredir 400 gram ekmeğin 2 TL'ye satıldığı Gümüşhane'de bu ekmeğin gramajı yüzde 13 azaltılarak 350 grama çekilirken, 3 TL'ye satılan 600 gramlık ekmeğin gramajı yüzde 17 oranında azaltılarak 500 grama çekildi.

Fiyat olarak yüzde 20, gramaj olarak yüzde 13 ile yüzde 17'lik bir azaltıma gidilen tarife fırınlarda uygulanmaya başlanırken, bin gramlık ekmek ve bin gramlık köy ekmeği 5 liradan 6 liraya yükseldi. 

2 TL'lik ekmek

3 TL'lik ekmek

6 TL'lik ekmek

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 14:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Köse
Murat Köse - 1 yıl Önce

Bu hiç şık olmadı çünkü bu fırıncılar her ramazanda aynı şeyleri yapıyorlar. Buna fırsatçılık denir. Son zamanlarda una zam geldiğini ben duymadım, bu ekmek zammı neyin nesi anlamış değilim.

Misafir29
Misafir29 - 1 yıl Önce

Yani Gümüşhane'de EKMEĞE ZAM başlığı atamıyorsunuz. Birde utanmadan en kaliteli ekmek olduğundan bahsediyorsunuz. Bilimsel bir kanıtı var mı? 30 senedir bu memlekette yaşıyorum iyiden iyiye tiksindim Ülke sömürüsünün başkenti GÜMÜŞHANE!

Halim Selim
Halim Selim - 11 ay Önce

Bu uygulamanın kaldırılması için başta Valililik ve Belediyeyi sonra da Esnaf Birliğini göreve davet ediyorum. Fırıncıların keyfi ve zorla en ucuz ve küçük ekmeği 3 tl’den satmaları kabul edilemez. Belirli bir esnaf kesimini memnun etmek uğruna vatandaş mağdur edilmektedir. En başından beri ikili ekmek satılması dahi yanlıştır. Türkiye’nin diğer şehirlerinde olduğu gibi Gümüşhane’de de tekli ekmek uygulamasına geçilmeli ve ona uygun fiyatlandırma yapılmalıdır.

SIRADAKİ HABER

banner406