Gümüşhane’de Hüseyin Nihal Atsız anısına şiir dinletisi programı gerçekleştirildi  

Gümüşhane’de 25. Uluslararası Kültür ve Turizm Festivali etkinlikleri çerçevesinde Hüseyin Nihal Atsız anısına “Geri Gelen Mektup” adlı şiir dinletisi programı gerçekleştirildi.  

Gümüşhane’de Hüseyin Nihal Atsız anısına şiir dinletisi programı gerçekleştirildi  

Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen programa Vali Yardımcısı Mustafa Pala, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Kürtün Belediye Başkanı Enver Şen, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

Önceki yıllarda Dilaver Cebeci adına gerçekleştirilen şiir dinletisi programının ardından bu yıl Hüseyin Nihal Atsız anısına gerçekleştirilen programa Türkiye’nin farklı illerinden 15 şair katıldı. 

Müzik dinletisiyle başlayan programda şairler kendi yazdıkları şiirleri Gümüşhaneli vatandaşların beğenisine sundu. Okunan şiirler Gümüşhaneli vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edilirken programında sonunda Vali Yardımcısı Mustafa Pala ve Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından şairlere plaket takdim edildi.

“Güzel şiirleriyle kalbimizi ferahlattılar”

Programın sonunda konuşan Vali Yardımcısı Mustafa Pala, “Gümüşhane’de uzaktan yakından bütün dostlar bir araya geldi ve hepimiz coşkuyla Gümüşhaneli olmanın gururuyla Gümüşhane’yi yaşayarak eğleneceğiz, yazı ve tatilimizi değerlendirmiş olacağız. Uzaktan gelen bütün misafirlerimize tekrar hoşgeldiniz diyorum, tüm şairlerimize de tekrar gönülleri sağlık diyorum, güzel şiirleriyle kalbimizi ferahlattılar” diye konuştu.

“Hüseyin Nihal Atsız’ın hemşehrisi olmaktan gurur duyuyoruz”

Hüseyin Nihal Atsız anısına gerçekleştirilen şiir dinletisi programının devamının geleceğini ifade eden Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, “Hüseyin Nihal Atsız’ın hemşehrisi olmaktan gurur duyuyoruz. Ülkücü camiamızın önderlerinden birisi. Bu coğrafyadan çıkması da bizi şereflendiriyor biz de bunun için böyle güzel bir kültür evi yaptık. İlk olarak Dilaver Cebeci adına yaptık bugün de Hüseyin Nihal Atsız adına düzenledik. 3’üncüsünü de yapacağız yine şairlerimizle beraber” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER