Gümüşhane’de il ekonomi toplantısı düzenlendi

Gümüşhane’de Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında İl Ekonomi Toplantısı düzenlendi.

Gümüşhane’de il ekonomi toplantısı düzenlendi

Valilik Toplantı salonunda düzenlenen toplantıya oda başkanları, ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri, sektör temsilcileri ve esnaflar katıldı.

Vali Taşbilek toplantıda yaptığı konuşmada uzun bir dönemdir dünyayı etkisi altına alan pendeminin bütün dünyada yaşattığı olumsuz etkileri Türkiye’nin de hissettiğini belirterek, “Reel sektör de dahil olmak üzere bütün toplum kesimlerinin yaşadığı olumsuzlukları en aza indirilebilmek için devletimiz çok büyük kaynaklar aktardı.  Reel ekonominin pandemi şartlarında bile devam edebilmesi için çok büyük fedakarlıklar yapıldı. Ülkemizin bu yıl ihracata yönelik çok ciddi çalışmaları sonucu çok önemli rakamlara ulaştık. İhracatımızı daha üst noktalara taşımanın gayreti içindeyiz. Ürün çeşitliliği ve gelişimini çok iyi tesis ederek üretimde de ilerleme kaydedeceğiz. Devlet olarak bizlerde üretim, istihdam ve ihracat noktasında sektörlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Toplantıda Gümüşhane’deki ekonomik gelişmeleri ele alacaklarını, talepleri, beklentileri görüşeceklerini dile getiren Vali Taşbilek, “Devletimizin sağladığı destekler, sunduğu imkanlar noktasında arkadaşlarımızı bilgilendireceğiz. İşbirliği imkanlarını konuşacağız. 2022 yılının son iki yılda yaşadığımız bütün olumsuzlukların bertaraf edildiği, tüm toplumumuzun ekonomik anlamda çok daha iyi şartlarda hayat sürdüğü, bütün sektörlerimizin çok sağlıklı bir şekilde çalıştığı bir süreç olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER