Gümüşhane’de İlköğretim Haftası kutlanıyor

Gümüşhane’de İlköğretim Haftası nedeniyle düzenlenen programda öğrenciler Vali Alper Tanrısever ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’e sevgi gösterisinde bulundu.

Gümüşhane’de İlköğretim Haftası kutlanıyor

İl genelinde yaklaşık 20 bin öğrencinin ders başı yaptığı Gümüşhane’de İlköğretim Haftası kutlama programı Yusuf Çiftçioğlu İlkokulunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve öğrencilerin hep bir ağızdan coşkulu şekilde İstiklal Marşı’nı okumasıyla başlayan programda günün anlam ve önemiyle ilgili konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz yaptı.

Konuşmasında bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin eğitimli insan sayısıyla ölçüldüğünü belirten Gürbüz, “Çocuklarımızı hep birlikte bugünden, yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorundayız. Eğitilmiş yüksek nitelikli insan, bütün zamanların en kıymetli varlığıdır. Geleceğimiz için yapacağımız en önemli yatırım insana yapılan yatırımdır. Bu dünyayı şekillendirip imar edecek olan iyi yetişmiş nesillerdir” dedi.

Gümüşhane’nin eğitimindeki başarısını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettikleri “Türkiye Yüzyılı” hedefine ulaşabilmek için bir ekip ruhu içerisinde, özverili çalışmaları sürdüreceklerini ifade eden Gürbüz, eğitimin her vatandaş için bir hak, aynı zamanda da milli bir sorumluluk olduğunu söyledi.

Okul öğrencilerinin şiirler seslendirdiği, çeşitli gösteriler sunduğu programda 4.sınıf öğrencilerinin bardak ve ritim gösterisiyle Barış Manço’nun “Yaz dostum” şarkısına yaptıkları gösteri ilgi çekti. 

Halk oyunları gösterileri sırasında programı izleyen öğrencilerin ekibi dikkatlice izlemeleri ve grupların arkasında oyunlara eşlik etmesi dikkat çekerken oratoryo gösterisinin de yapıldığı programda 4.sınıf öğrencileri 1.sınıf öğrencilerine eğitim bayrağını devretti.

Programın sonunda hatıra fotoğrafı çektiren protokol üyelerine çocukların sevgi gösterisinde bulundu. Vali Tanrısever ve Başkan Çimen uzun bir süre çocukların etrafında toplanması nedeniyle alandan ayrılamadı.

Daha sonra sınıf ziyareti yapan Vali Tanrısever ve Başkan Çimen çocuklara çeşitli hediyeler takdim ederken Emniyet görevlileri de 1.sınıf öğrencilerine fahri polis kartı dağıttı.

Okul bahçesinde kendilerine sevgi gösterisinde bulunarak sınıflarına davet eden 3.sınıf öğrencilerinin davetlerine de icabet eden Vali Tanrısever ve Başkan Çimen, çocuklarla yaptıkları sohbetlerde yaz tatilinde neler yaptıklarını sorarak bol bol kitap okumaları ve çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER