Gümüşhane’de kütüphanesiz okul kalmadı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Kütüphanesiz okul kalmasın” projesi kapsamında Gümüşhane’de 8 okula kütüphane kurulumu tamamlanarak kütüphanesiz okul bırakılmadı.

Gümüşhane’de kütüphanesiz okul kalmadı

Proje kapsamında TOBB İmam Hatip Ortaokulu ve TOBB Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyelerinde kurulan kütüphanelerin açılışını ise Vali Kamuran Taşbilek gerçekleştirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ile açılışları gerçekleştirerek hem kütüphaneleri gezen hem de öğrencilerle sohbet eden Vali Taşbilek, kütüphanelerin hayırlı olması temennisinde bulunarak öğrencilerden bol bol kitap okumalarını istedi.

Kütüphaneler için gerekli olan masa ve rafların Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce üretildiği, sandalyelerin ise Gümüşhane esnafından satın alındığı, kurulan kütüphaneler için Bakanlık döner sermayesinden 12 bin liralık kitap satın alındığı ve bu kitapların 27-31 Aralık tarihleri arasında teslim alınarak kurulan bu kütüphanelere teslim edileceği öğrenildi.

Proje kapsamında il merkezinde 4, Torul ilçesinde 2, Kürtün ilçesinde 1, Köse ilçesinde 1 okula kütüphane kurulumu yapıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER