Gümüşhane’de okullara kar tatili

Gümüşhane Valiliği, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Merkez, Kürtün, Torul ve Köse ilçelerindeki tüm okullarda, Kelkit ve Şiran ilçelerinde de taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verdi.

Gümüşhane’de okullara kar tatili

Gümüşhane Valiliği, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Merkez, Kürtün, Torul ve Köse ilçelerindeki tüm okullarda, Kelkit ve Şiran ilçelerinde de taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verdi.

Konuyla ilgili kurumun web sitesinde yer alan açıklamada, “Valiliğimizce, meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucu, ilimiz Merkez, Kürtün, Torul, Köse  ilçelerinde yaşanan aşırı soğuklara bağlı buzlanma ve beklenen kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla tüm resmi, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim veren resmi ve özel okul, kreş ve kurumların tamamında eğitim-öğretime 17 Ocak 2019 Perşembe günü 1 gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca Kelkit ve Şiran ilçelerinde ise taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğünü belirtilerek, aynı gün tüm ilçelerde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personelin de idari izinli sayılacağı dile getirildi.

Gümüşhane’de kar yağışı nedeniyle 16 Ocak Çarşamba günü de il genelinde taşımalı eğitime ara verilmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 08:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergin
Ergin - 4 ay Önce

Dereyi görmeden paçayı sıvamak buna denir. Bu neyin tatili, iki tane yol açılamıyor mu? Akşamdan tatil yap gece rahat uyu, Bu çocuklar nasıl eğitim görecekler.

e
e - 4 ay Önce

Teşekkürler Vali'm

Öğrenci
Öğrenci - 4 ay Önce

Bırakmadılar okula gidek ya

Esra
Esra - 4 ay Önce

Ya yaz günümü yağıyor bu kar.farkli bir mevsim mı yaşanıyor.bu neyin kafası.olmasi gereken mevsimde olması gereken şekilde kar yağacak soğuk don olacak.ilk defa yaşanmıyor ki bunlar.cogu insan 1 metre karı yara yara giderdi okula.simdi çocukların botuna kar değer değmez tatil.kar yağıyor da bizmi görmüyoruz.insaf ya.tropikal bolgede yaşamıyoruz.cocuklar mağdur anne babalar mağdur çalışanlar hepten yemiş naneyi gören yok.azicik ta bizi düşünün ya.

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica