Gümüşhane’de park halindeki LPG’li otomobil yandı

Gümüşhane’de park halindeki LPG’li otomobil alev aldı. Alev topuna dönen otomobil demir yığınına dönerken, LPG tankına ulaşmadan söndürülen otomobilden yükselen dumanlar şehrin her yerinden göründü.

Edinilen bilgiye göre İnönü Mahallesi İnönü Caddesinde transit yol kenarında 2 gündür park halinde duran 06 TK 384 plakalı otomobilden duman çıkmaya başladı.

Dumanı fark eden vatandaşlar İtfaiye ve araç sahibi Namık Kutay’a (51) haber verdi. Hemen olay yerine gelen araç sahibi aracın alev almaya başladığını fark edince etrafındaki araç ve evlere zarar vermemesi için aracını ileriye ittirerek beklemeye başladı.

İtfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından söndürülen otomobil kullanılamaz hale gelirken “Askıda elma” ve 15 Temmuz Zafer Meydanındaki güvercinler için “Askıda yem” projeleriyle bilinen Kutay’ın ekmek teknesi küle döndü.

Yangının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada İtfaiye ekiplerinin geç geldiğini iddia ederek sitemde bulunan Kutay, “Araç 2 gündür evin önünde park halindeydi. Komşum arayıp araçtan duman çıktığını söyleyince hemen koşup geldim aracın yanına. İlk yaptığım kapıları açıp dumanlı ve alevli vaziyette evlere ve yanındaki araçlara zarar vermesin diye ileriye ittirdim. Kısa mesafede olmasına rağmen itfaiye çok geç geldi. İtfaiye’ye sitemim büyük. 2 dakikada burada olması gerekirken geciktiler. Aracın yanışını hep birlikte izledik. Araç tamamen kullanılamaz hale geldi” dedi.

Yangın nedeniyle Emniyet ekipleri tarafından transit yoldaki trafik akışı kesilirken, vatandaşlar yan yolları kullandı. Araç tamamen söndürüldükten sonra trafik akışı normale döndü.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2023, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Kimsenin kimseyi karaladığı yok, mağdur vatandaş bence doğru söylüyor, 112'yi arıyorsun operatöre derdini anlatıyorsun tamam aktarıyorum diyip birine yönlendiriyor. Açan kişi hiçbir şeyden habersiz, ona tekrar anlatıyorsun.

Hakan meral
Hakan meral - 1 yıl Önce

Yaptığınız habere saygı duymuyorum haber yapıyor saniz doğru düzgün olsun bizi karalamaya çalışmayın bize gelen ihbar süre sine bakın bizim oraya geliş dk bakın vatandaş şunu dedi bunu dedi diye haber olmaz ayıp dir günah dir

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Ne zaman yangın ve geç gelen itfaiye haberi alsam basimsan aşağı kaynar su dökülüyor.itfaiye dedigin su tankı herzqman dolu olup hazır vaziyette beklemesi gerekir.ihbar geldiğinde acaba doğru mu diye bekleyecegi yerde yalan ihbar bile olsa söylenen yerde olması gerekir.bende masum bir candan oldum bu yüzden.birinin canı birinin mali öbürünün tek serveti olan arabası ne fark eder.daha öncede yazmıştım caddedeki park yasağına acil bir çözüm bulunmalı.mahalle sokak araları arabadan geçilmiyor.degil itfaiye 2 kişi yanyana yuruyemiyor.

Misafir
Misafir - 1 yıl Önce

Ben başıma geleni yazdım.yapilan ihbar yalan diye 2 araç boş tankla geldi.3 araç ne zaman sonra geldi.sokaklara arabalardan girilemiyor.sonuc hüsranla bitti.herkes kendini bir sekilde savunuyor.olan o yangına maruz kalan ve ailesine oluyor.

SIRADAKİ HABER