Gümüşhane’de sol ön ayağı kopmuş ‘Topal Ayı’ görüntülendi

Gümüşhane’de kış uykusundan uyanan ve sol ön ayağı kopmuş olarak görüntülenen ayı şaşkınlığa sebep olurken ayının 1 yıl önce de yine kopuk ayaklı haliyle görüntülendiği ortaya çıktı.

Gümüşhane’de yaşayan doğa fotoğrafçısı Muhammet Tutar tarafından şehrin dağlık kesimlerde sol ön ayağı kopmuş vaziyette boz ayı görüntülendi. 

Keçi Kayalıkları olarak adlandırılan dağlık alanda yaban hayatını gözlemleyen ve 1 yıl önce de yine aynı bölgede sol ayağı kopuk vaziyette görüntülediği ayıyı tekrar kayda alan Tutar, ayının bir ayağı kopuk vaziyette sekerek hayatta kalmasının şaşkınlığını yaşadığını belirtti. 

Kış uykusundan yeni uyandığı ve yiyecek aradığı tahmin edilen ayının o anları kameralara yansırken, ayağını kapana kaptırdığı tahmin edilen vahşi hayvanın nasıl avlanıp hayatta kalabildiği de merak konusu oldu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Yaşar
Ahmet Yaşar - 3 hafta Önce

Onbeş sene kadar önceydi. İkisuya varmadan bir kamyon çarpmıştı ayıya. Ön kolu koptu kopacak pozisyondaydı. Müdahale etmek için uyuşturucu attık fırlayıp herkesi korkutup yamaca çıkmıştı karanlıkta. Aklıma geldi, o ayı olabilir mi diye...

Adsz
Adsz - 3 hafta Önce

Kardeşim ayı sadece etçil değil Ot çul da daha çok otçulluk yapar çok az et yer

Ser
Ser - 3 hafta Önce

Keşke herkes sizin gibi iyi yürekli anlayışlı olsaydı

MURAT SALMAN
MURAT SALMAN - 2 hafta Önce

ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN ÇOK YAZIK OLMUŞ

SIRADAKİ HABER