Gümüşhane’de üreticilere yem bitkisi ve fidan dağıtımı gerçekleştirildi

Gümüşhane’de İl Özel İdaresi ve DOKAP tarafından desteklenen projeler kapsamında üreticilere yem bitkisi ve fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Gümüşhane’de üreticilere yem bitkisi ve fidan dağıtımı gerçekleştirildi

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İl Özel İdaresi tarafından desteklenen proje kapsamında üreticilere yem bitkisi ve fidan ile DOKAP desteğiyle hazırlanan proje kapsamında kırkım makinesi dağıtıldı. 

Kurum bahçesinde gerçekleştirilen törene Vali Yardımcısı Ali Recai Yerlikaya, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Ahmet Mesut Kıraç, DOKAP Başkanı Şeref Demir ve ilgili kurum yöneticileri ve üreticiler katıldı. 

Programda ilk olarak Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve İl Özel İdaresi tarafından yüzde 50 destekli olarak finanse edilen ‘Yerli Meyve Çeşitlerimizin Gen Kaynaklarının Korunması Projesi’ kapsamında toplam 120 bin TL bütçeli 3 bin adet meyve fidanı dağıtıldı. 

Etkinlikte yine İl Özel İdaresi tarafından yüzde 50 destekli olarak finanse edilen ‘Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme Projesi’ çerçevesinde toplam 2 milyon 93 bin TL bütçeli 96,5 ton yem bitkisi ve tohumları ile DOKAP tarafından desteklenen ‘Gümüşhane’de Kırkım Makinesinin Kullanımının Yaygınlaştırılması Projesi’ kapsamında 500 bin TL bütçesi 50 adet kırkım makinesinin dağıtımı gerçekleştirildi. 

“Ülkemizin ve Gümüşhane’mizin üretmeye ihtiyacı var”

Etkinlikte konuşan Gümüşhane Vali Yardımcısı Ali Recai Yerlikaya, “Üreticilerimizi burada gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz. Çünkü ülkemizin ve Gümüşhane’mizin üretmeye ihtiyacı var, tarım ve hayvancılığı geliştirmeye ihtiyacı var. Verilen hibe destekleriyle bu projelerin hayata geçirilmesinden valiliğimiz adına çok müteşekkir oldum. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bol bereketli güzel kazançlara vesile olur. Ülkemizin ekonomisine değer katar diye umut ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2023, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
söylemek lazım
söylemek lazım - 1 yıl Önce

kim almış fidanlardan.
biri bana söylesin.

fikret akar
fikret akar - 1 yıl Önce

Bizede gelirmi fidan

Ekrem Sebat Turan
Ekrem Sebat Turan - 1 yıl Önce

Allah devlete zeval vermesin. Çok güzel bir ganizasyon. Fidanlar köklü. İyi cins yerel çeşitler. Son yıllarda il özel idaresi destekli yapılan hizmetleri çok beyeniyorum. Emeği geçenleri kutluyorum. Bunlar güzel hizmetler.

SIRADAKİ HABER