Gümüşhane’nin yeni Valisi Alper Tanrısever oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararnameyle Gümüşhane’nin yeni Valisi Elmadağ Kaymakamı Alper Tanrısever oldu.

Gümüşhane’nin yeni Valisi Alper Tanrısever oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan 2023/376 sayılı kararname ile 57 ilin Valisi değişirken, 16 Vali merkeze çekildi.

Kararnameyle Gümüşhane’nin yeni Valisi Ankara’nın Elmadağ ilçesi Kaymakamı olan Alper Tanrısever oldu. 

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesi ile atanan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek ise Mülkiye Müfettişi olarak atandı.

Alper Tanrısever kimdir?

9 Eylül 1976 tarihinde Ankara Kızılcahamam'da doğdu. İlk öğrenimini Zonguldak Alaplı'da ortaöğrenimini ise Kdz Ereğli Anadolu Lisesi'nde tamamladı.

Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra 2000 yılında Kaymakam Adayı olarak atandı. Ankara Evren ve Afyonkarahisar İscehisar ilçelerinde Kaymakam vekili olarak çalıştı. İngiltere University of Exeter'de Sosyal Politika alanındaki Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Kaymakamlık Kursunu bitirdi.

Kastamonu Küre, Bingöl Kiğı, Konya Yunak, Erzurum Narman, Samsun Havza Kaymakamlıkları, Erzurum ve Kastamonu Vali Yardımcılığı yaptıktan sonra Adana İmamoğlu ilçesine atandı. 14 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan, 2020/362 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Elmadağ ilçesine atandı ve 27.07.2020 tarihinden itibaren Elmadağ ilçesinde görev yaptı. 10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile Gümüşhane Valisi olarak atandı.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2023, 08:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin SEVİNDİK
Metin SEVİNDİK - 4 ay Önce

Sayın valim.
Hoşgeldiniz
Bu şehrin insanı vefalı.
Yapılan hizmeti unutmaz.
Rabbim hizmet etmeyi nasip eylesin.

Halit Ülker
Halit Ülker - 4 ay Önce

Hoşgeldiniz Sefa getirdiniz efendim hayırlı olsun inşAllah selamlar saygılar

ERDOĞAN AYAZ
ERDOĞAN AYAZ - 4 ay Önce

Altın kalpli insanların şehrine hoşgeldiniz efendim

Emsal GÖK
Emsal GÖK - 4 ay Önce

Sayın valim şehrimize hoş geldiniz

İnşallah!
İnşallah! - 4 ay Önce

Yeni gelen vali bey inşAllah güzel şeylere imza atar. Mülki amirlik makamı çok önemli bir yer. Özellikle fahiş fiyat artışlarının marketlerin denetimine gereken özeni gösterir. Kamu kuruluşlarının personel politikasının yeniden gözden geçirilmesi yapılır inşAllah.

SIRADAKİ HABER