Gümüşhane’ye 57,8 milyon liralık KÖYDES ödeneği

Gümüşhane’ye Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında 2023 yılı için 57,8 milyon TL’lik ödenek tahsis edildi.

Gümüşhane’ye 57,8 milyon liralık KÖYDES ödeneği

Gümüşhane’de KÖYDES İl Tahsisat Komisyonu toplantısı Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında gerçekleştirildi. 

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda KÖYDES projesi kapsamında Gümüşhane’ye 57 milyon 862 bin 203 TL'lik ödenek tahsis edildiğini kaydeden Vali Taşbilek, proje kapsamında tahsis edilen ödenekle başta içme suyu olmak üzere il genelinde kırsal kesimdeki altyapı problemlerin hızlı şekilde çözümü için çalışmaların yürütüleceğini söyledi. 

Geçtiğimiz yıl iki dilim halinde 49,7 milyon TL’lik KÖYDES ödeneği geldiğini ve yüzlerce projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Vali Taşbilek, aktarılan ödeneğin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diledi.

KÖYDES projesi kapsamında Gümüşhane’ye gönderilen 57 milyon 862 bin 203 TL'lik ödenekten Merkez ilçeye 15,1 milyon, Kelkit ilçesine 13,2 milyon, Köse ilçesine 2,2 milyon, Kürtün ilçesine 8,7 milyon, Şiran ilçesine 9 milyon ve Torul ilçesine 9,5 milyon TL tahsis edildi.

Köylerde bugüne kadar binlerce projeye hayat veren ve İçişleri Bakanlığı'nca 2005 yılında başlatılan KÖYDES Projeleri 2019 yılından itibaren de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülüyor. KÖYDES kapsamında bugüne kadar Gümüşhane’ye yaklaşık 367,5 milyon TL ödenek aktarılmış oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER