GÜ’nün akademisyenleri ilklerde

Uluslararası akademik sıralama kuruluşu AD Scientific Index’in Google Scholar açık profillerine göre AD Scientific Index- 2022 “Turkey Top 10.000 Scientists” listesi adscientificindex.com adresinde yayınlandı. 

GÜ’nün akademisyenleri ilklerde

212 ülke ve 14 bin 110 üniversitedeki 712 bin akademisyenden oluşan listede yer alan Türkiye adresli üniversite ve kurumlardaki en çok atıf alan ve en yüksek H index’ine sahip ilk 10 bin akademisyeni gösteren listede Gümüşhane Üniversitesinden 17 akademisyen yer aldı. 

Dünya sıralamasında 5843’üncü sırada yer alan Gümüşhane Üniversitesinde başarı gösteren akademisyenlerin isimleri şöyle: Prof. Dr. Duygu Özdeş, Prof. Dr. Abdullah Kaygusuz, Prof. Dr. Ekrem Cengiz, Prof. Dr. Abdurrahman Dokuz, Doç. Dr. Rıdvan Şahin, Prof. Dr. Mehmet Merdan, Prof. Dr. Necati Çelik, Prof. Dr. Mehmet Ferhat Özbek, Doç. Dr. Ahmet Gökdoğan, Doç. Dr. Abdullatif Çalışkan, Doç. Dr. Meryem Topal Nar, Prof. Dr. Günay Çakır, Doç. Dr. Selçuk Alemdağ, Prof. Dr. Halil Yolcu, Doç. Dr. Melike Demir Doğan, Prof. Dr. Müge Yılmaz ve Prof. Charyyar Ashyralyyev. 

Başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şunları söyledi: “Üniversitemiz dünya sıralamalarında her zaman olduğu gibi yine yer alma başarısını gösterdi. Üniversitemizde çalışmalarını yürüten 17 akademisyenimiz uluslararası sıralama kuruluşu AD Scientific Index tarafından ilk 10.000 akademisyen arasında yer alarak, bizlere ve ilimize büyük bir gurur yaşattılar. Tabi ki hiçbir başarı tesadüf değildir. Hocalarımızın yakalamış olduğu bu başarı da bir emeğin ve çalışmanın ürünüdür. Bu amaçla da Üniversitemizi dünya üniversiteleri arasında gösterdikleri için bütün akademisyenlerimizi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel Yalçın
Yüksel Yalçın - 6 ay Önce

Gümüşhane Üniversitesi akademisyenlerimizin Uluslararası bilim alanında yapmış oldukları çalışmalara istinaden elde etmiş oldukları başarı hepimizi gururlandırmıştır. Akademisyenlerimize ve bu konuda katkı sağlayan üniversitemizi Tebrik ediyor başarılar diliyoruz

SIRADAKİ HABER