Hayalimdeki Oyun Parkları Projesi başladı

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Hayalimdeki Oyun Parkları” projesi Gümüşhane Valiliği ve İkisu Tarsun Artabel Vadisi Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokol ile hayata geçti.

Hayalimdeki Oyun Parkları Projesi başladı

İçişleri Bakanlığınca desteklenen proje kapsamında köylerde oyun parklarından uzak kalan çocuklar için oyun parkları yapılacak ve İkisu Tarsun Artabel Vadisinde eğitim gören öğrencilerin daha fazla kaynağa ulaşmalarını sağlamak amacıyla kütüphane oluşturulacak.

İkisu Tarsun Artabel Vadisi Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, proje kapsamında Aktaş İlköğretim Okulu Müdürü ile irtibata geçerek öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kaynak kitaplar temin edilerek, dernek yöneticileri, Torul İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü, Aktaş İlköğretim Okulu yönetici ve öğretmenlerinin katılımı ile yapılan törenle öğrencilere ulaştırıldı.

Dernek Başkanı Tacettin Üçel, İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü, Gümüşhane Valiliği ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, kırsal kesimde eğitimini devam ettiren öğrencilerin her zaman yanlarında olduklarını ve bu tür projelerin uygulanması için mücadelelerinin devam edeceğini söyledi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER