Hijyen malzemelerini hastaneye bağışladı

Gümüşhaneli iş insanı Ömer Çelik, koronavirüsle mücadele kapsamında bez maske, el dezenfektanı, sıvı el sabunu, çamaşır suyu gibi ihtiyaç duyulan her türlü hijyen malzemesini Gümüşhane Devlet Hastanesine bağışladı. Bağışlanan malzemeler sağlık personeli ve hastalar için kullanılacak. 

Hijyen malzemelerini hastaneye bağışladı

Gümüşhaneli iş insanı Ömer Çelik, koronavirüsle mücadele kapsamında bez maske, el dezenfektanı, sıvı el sabunu, çamaşır suyu gibi ihtiyaç duyulan her türlü hijyen malzemesini Gümüşhane Devlet Hastanesine bağışladı. Bağışlanan malzemeler sağlık personeli ve hastalar için kullanılacak. 

Özçelik Kimya Temizlik Limited Şirketi Sahibi Ömer Çelik, ülkede yürütülen koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında Gümüşhane Devlet Hastanesinde görev alan sağlık personeli ve hasta vatandaşların hijyen malzeme eksikliklerini giderebilmek için hareket geçti. İş insanı Ömer Çelik, sahibi olduğu temizlik firmasından sıvı el sabunu, çamaşır suyu, bez maske gibi temizlik hijyen malzemelerini sağlık personeli ve vatandaşların kullanması için Gümüşhane Devlet Hastanesine bağışladı. 

Çelik tarafından bağışlanan temizlik malzemeleri sağlık personeli ve hasta olan vatandaşlara dağıtılarak kullanılacak. 

‘Üzerimize Düşeni Yaptık’

Temizlik sektöründe hijyen malzemelerine artan talep nedeniyle stoklarda eksikliklerin olduğunu söyleyen Gümüşhaneli iş insanı Ömer Çelik, sağlık personeli ve hasta olan vatandaşların eksik olan tüm hijyen malzemelerini hastaneye bağışladığını söyledi.

Çelik, “Temizlik malzemesi olarak kullanılan el dezenfekteni, sıvı el sabunu, çamaşır suyu, bez maske gibi hastanenin ihtiyacı olan ne varsa, gücümüzün yettiği kadar ürünleri hastanemize getirdik. Bu zor günlerde sağlık çalışanlarının, sağlık personelinin ve devletimizin yanındayız. Üzerime düşen ne ise yapmaya hazırız” dedi. 

‘Vatandaşın Devlete Destek Vermesi Gerekiyor’

Gümüşhane Devlet Hastanesi Müdürü Gündoğan Şahinöz ise iş insanı Ömer Çelik’e örnek davranışından dolayı teşekkür ederek, olağanüstü bir durumda devletin vatandaşa destek olduğu gibi vatandaşın da devlete sonsuz destek vermesi gerektiğini dile getirdi. 

Müdür Şahinöz, Koronavirüs’e karşı kişisel hijyenin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Koronavirüs (Covid-19) ile akut solunum yolu enfeksiyonlarının genel bulaşma riskini azaltmak için önerilen maddeler aynıdır. Bunlar, el temizliğine dikkat edilmelidir. Eller en az 20 saniye boyunca sabun ve suyla yıkanmalı, sabun ve suyun olmadığı durumlarda alkol bazlı el antiseptiği kullanılmalıdır. Antiseptik veya antibakteriyel içeren sabun kullanmaya gerek yoktur, normal sabun yeterlidir. Eller yıkanmadan ağız, burun ve gözlerle temas edilmemelidir” diye konuştu. 

Kişisel Bakım Önemli 

Müdür Şahinöz, “Hasta insanlarla temastan kaçılmalıdır. Mümkün ise en az 1 metre uzakta bulunulmalıdır. Özellikle hasta insanlarla veya çevreleriyle doğrudan temas ettikten sonra eller sık sık temizlenmelidir. Hastaların yoğun olarak bulunması nedeniyle mümkün ise sağlık merkezlerine gidilmemeli, sağlık kuruluşuna gidilmesi gereken durumlarda diğer hastalarla temas en aza indirilmelidir. Öksürme veya hapşırma sırasında burun ve ağız tek kullanımlık kağıt mendil ile örtülmeli, kağıt mendilin bulunmadığı durumlarda ise dirsek içi kullanılmalı, kalabalık yerlere girilmemelidir. Eğer girmek zorunda kalınıyorsa ağız ve burun kapatılmalı, tıbbi maske kullanılmalıdır” dedi. 

Şahinöz sözlerini şu şekilde tamamladı: “Çiğ veya az pişmiş hayvan ürünleri yemekten kaçınılmalıdır. İyi pişmiş yiyecekler tercih edilmelidir. Enfeksiyonlar açısından çiftlikler, canlı hayvan pazarları ve hayvanların kesilebileceği alanlar gibi genel yüksek riskli alanlardan kaçınılmalıdır. Seyahat sonrası 14 gün içinde herhangi bir solunum yolu semptomu olursa maske takılarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı, doktora seyahat öyküsü hakkında bilgi verilmelidir”

Haberin Kaynağı: Gümüşkoza Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
HELAL OLSUN
HELAL OLSUN - 2 ay Önce

işte cesaret, işte feraset, işte fazilet, işte fedakarlık, işte mertlik, işte adam gibi adamlık

Naim yaşar
Naim yaşar - 2 ay Önce

Tebrik ediyorum eski komşu. İnşAllah Allah ta kat kat ödüllendirir sizi. Helal

SIRADAKİ HABER

banner406