İletişim Fakültesi öğrencilerine büyük ödül

Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri geliştirdikleri sosyal girişim projeleriyle 1’inci olarak Avrupa Birliği (AB) Sivil Düşün Programı’ndan büyük ödül aldı.

İletişim Fakültesi öğrencilerine büyük ödül

İletişim Fakültesi öğrencileri geliştirdikleri sosyal girişim projeleri ile Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı’nın “imeceLAB” desteğiyle hayata geçirdiği fikirfeza gençlik hackathonu’nda Türkiye’nin en yetenekli 466 genci arasından birinci gelmeyi başardı. Öğrenciler Seda Fırın, Mustafa Akıncı, Serdar Aslan ve Vehpi Demir birincilik ödülü olan 10 bin Euro hibeyi de almaya hak kazandı. Bugüne kadar sayısız başarıya imza atan İletişim Fakültesi öğrencileri ilk kez bir AB Projesinden derece elde etmeyi ve hibe almayı başarmış oldu.

Düzenlenen yarışma ve öğrencilerin aldığı büyük ödül hakkında düşüncelerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek konuya ilişkin şunları söyledi: “Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, Türkiye’deki sivil toplum örgütleri ve aktivistlerin küçük ölçekli/kısa dönemli hak odaklı çalışmalarına ayni katkı ve uzmanlık desteği veriyor. Fikirfeza gençlik hackathonu ise genelde teknolojiyi ilgilendiren alanlarda ekiplerin bir araya gelerek donanım, ürün ya da proje geliştirdiği bir yarışmadır. Yarışmacılar, kısıtlı bir süre içinde ortak bir alanda bulunarak belirli bir probleme odaklanmış biçimde çalışma yürütürler. Söz konusu proje, gençlere salgın koşulları dolayısıyla fiziksel olmasa da dijital ortamları paylaşarak, toplumun aktif vatandaşlığı hayata geçirmesi yolunda medya, sanat, teknoloji ve eğitim aracılığıyla fikir/proje üretmeleri için alan açmayı hedefleyen bir projedir. Katıldıkları her yarışmada dereceyle ayrılan, bizlere büyük bir gurur ve sevinç yaşatan İletişim Fakültemiz yeni bir başarıyla bu sevincimizi katladı. İletişim Fakültesi öğrencilerimiz konuşma bozukluğuna farkındalık oluşturmak amacıyla kurdukları ‘Kekele Tv’ adlı sosyal medya projesiyle birinci olup, 10.000 Euro değerindeki hibeyi almaya hak kazandılar. Öğrencilerimiz yarışmada yakaladıkları büyük başarıyla beraber aldıkları hibeyi de yeni projelerde kullanabilme imkânına sahip olacaklar. İnanıyorum ki öğrencilerimiz aldıkları bu hibeyle birlikte daha büyük işlere imza atacaklar. Başarılarından dolayı öğrencilerimiz Seda Fırın, Mustafa Akıncı, Serdar Aslan ve Vehpi Demir’i yürekten kutluyorum. Öğrencilerimizin başarısında pay sahibi olan İletişim Fakültesi akademik ve idari personelimize de teşekkür ediyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER