İLKSAN ile GÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı

Gümüşhane Üniversitesi ile İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) arasında Gümüşhane’de bulunan İLKSAN üyeleri için Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında örgün eğitim yoluyla Tezsiz Yüksek Lisans programı iş birliği protokolü imzalandı.

İLKSAN ile GÜ arasında işbirliği protokolü imzalandı

Rektörlük makamında düzenlenen imza töreninde Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ve İLKSAN Gümüşhane temsilcisi Ercan Küçüköner protokole imza attı.

İmzalanan protokol ile Gümüşhane Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü tarafından İLKSAN üyelerinin kişisel, mesleki ve yönetsel niteliklerinin geliştirilmesi için Siyaset Bilim ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında örgün eğitim yoluyla Tezsiz Yüksek Lisans programından Gümüşhane’de bulunan İLKSAN üyelerinin yararlandırılması amaçlanıyor. 

İşbirliği protokolünün her iki taraf için hayırlı olması dileklerinde bulunan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Geçen yıl Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana bilim dalında tezsiz yüksek lisans programımızı açmıştık. Merkezi ve yerel yönetimlerde çalışan kamu personeli ve bu alanda uzman olmayı hedefleyenlerin tercih edeceği program halen devam etmektedir. İLKSAN Gümüşhane Temsilcisi Sayın Ercan Küçüköner ile yaptığımız işbirliği protokolü ile de İLKSAN üyelerine üniversitemiz içerisinde bazı kolaylıklar getirmeyi hedefledik. Protokol kapsamındaki eğitim-öğretim programının organizasyon işlerinin izlenerek Tezsiz Yüksek Lisans eğitimi için belirtilen ücretin yüzde 25 indirimli olarak ödenebilmesine imkân sağlanmıştır. Aynı şekilde İLKSAN’a ait sosyal tesislerde üyelerine sağlanan indirim oranından Üniversitemiz personeline de indirim sağlanacaktır. İmzalanan bu işbirliği protokolünün her iki taraf için hayırlı olmasını diler, protokolün yürütülmesi aşamasında İLKSAN Gümüşhane temsilcisi Sayın Ercan Küçüköner’e ve Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Serhat Dağ’a katkı ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER