İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu’ndan iki farklı gezi etkinliği

Gümüşhane Üniversitesi İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sosyal Güvenlik Programı tarafından “Teknik Gezi” ve “Kültür Gezisi” adı altında iki gezi gerçekleştirildi.

İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu’ndan iki farklı gezi etkinliği

“Köse MYO’da Şenlik Var” sloganıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Sosyal Güvenlik Programı öğrencileri Sosyal Güvenlik Kurumu Gümüşhane İl Müdürlüğü’ne “Teknik Gezi” gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen ziyarette SGK Gümüşhane İl Müdürü Eyüp İslamoğlu ve Müdür Yardımcısı Adil Karakaş öğrencilere eşlik ederek, kurum binasını gezdirip idari birimlerin görev ve sorumlulukları ile ilgili öğrencileri bilgilendirdi. Ziyaretten oldukça memnun olduklarını dile getiren SGK Gümüşhane İl Müdürü Eyüp İslamoğlu, öğrencilere kapılarının her zaman açık olduğunu ifade etti.

Ziyaret sonrasında öğrenciler Gümüşhane Üniversitesi tarafından tahsis edilen araçla kültürel bir geziye götürüldü. Gezi kapsamında ilk olarak Karaca Mağarası ziyaret edildi. Mağara hakkında detaylı bilgiler verildikten sonra Torul Kalesi Cam Seyir Terasına geçildi. Öğrenciler manzaranın tadını çıkarıp fotoğraflarını çekildikten sonra tarihi anlamda Gümüşhane’de oldukça önemli bir yeri olan Süleymaniye Mahallesi'ne götürüldü. Gezi finaller öncesinde öğrencilerimize motivasyon olması amacıyla düzenlendi.

Etkinlikle ilgili değerlendirmede bulunan İrfan Can Köse Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Ayaydın, “Gençlerimize öğretim aldıkları programla ilgili olarak kurumsal bir teknik gezi düzenlemek öncelikli amacımızdı. Fakat gençlerimizi sadece bu geziyle sınırlandırmak, bizim gibi sınırları olmamayı hayal eden bir MYO için doğru olmazdı. Öğretim sürelerinin çoğunun Köse ilçesinde geçtiğini düşününce, kültürel bir gezi ile ilimizin önemli kültürel ve turistik yerlerini görmelerinin de güzel olacağına karar verdik. Görüyorum ki bu hedefimizi gerçekleştirdik. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Sosyal Güvenlik Programı hocalarıma teşekkür ediyorum. Araç tahsisi noktasında bize yardımcı olan Üniversitemize, ücretsiz ziyaretler gerçekleştirmesine destek olan herkese teşekkür ederim” dedi. 

Gençlerin gelişiminden, moral ve motivasyonuna kadar her türlü çabayı gösteren akademik ve idari personele teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise “Gezerken öğrenmek, öğrenirken de eğlenmek amaçlı olarak Üniversitemizde ve meslek yüksekokullarımızda yıl boyunca çeşitli teknik ve kültürel geziler planladık. Öğrencilerimizin planladığımız bu gezilerde Gümüşhanemizin hem kültürel ve hem de doğal güzellerini görmelerini istedik. Çünkü öğrencilerimiz bizlerin gönül elçileridir. Onların buran güzel anılarla ayrılmalarını, ilimizi ve Üniversitemizi iyi hatırlamalarını ve tanıtmalarını istiyoruz. Bu amaçla da gerçekleştirilen geziler kapsamında öğrencilerimize yol gösteren herkese teşekkür ediyor, öğrencilerimize dönem sonu sınavlarında başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER