İstiklal Marşını güzel okuma yarışması finali yapıldı

Gümüşhane’de 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulünün 102. yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" il finali Rehberlik Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

İstiklal Marşını güzel okuma yarışması finali yapıldı

İlkokul ve Ortaokul kategorisinde birinci olarak finalde yarışma hakkı kazanan öğrenciler, jüri önünde performans sergiledi. İlkokul kategorisinde Şiran Mithatpaşa İlkokulu öğrencisi Türkan Zeynep Yılmaz il birincisi, Aysın Rafet Ataç İlkokulu öğrencisi Amine Ecem Enön il ikincisi ve Köse Selçuklular İlkokulu öğrencisi Gül Kesler il üçüncüsü oldu.

Ortaokul kategorisinde Torul İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Fatma Nur Kukur birinci, Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Sudenaz Bal ikinci, Kelkit- 75. Yıl İMKB İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Rümeyda Yaşar üçüncü oldu.

Yarışma sonunda öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Torul İlçe Milli Eğitim Müdürü Eyyüp Zengin, Kürtün İlçe Şube Müdürü Adem Şatır ve İl Milli Eğitim şube müdürü Oltan Balyemez tarafından katılım belgesi takdim edildi.

Yarışmayla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin Yalçın, “İstiklal Marşımız, bayrağımız ile birlikte değerlerimizin en başında gelir. Böyle güzel bir marşı güzel okumak da tabii insanlara ferahlık veriyor. Ruhumuza iyi geliyor. Güzel okunmuş bir şiirin tesirini başka yapıtlarda bulmak mümkün değildir. İstiklal Marşımızın kalplerimizde, semalarımızda bir kere daha yankılanmasına vesile olan bu yarışmaya katılan sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin eğitimcilerine teşekkür ediyorum” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER