Kaymakamlar değişti

Cumhurbaşkanlığı'nın 2021/412 sayılı atama kararnamesiyle Gümüşhane'de görev yapan Vali Yardımcısı ve Kaymakamların görev yerleri değişti.

Kaymakamlar değişti

20 Ağustos 2021 tarih ve 31574 sayılı Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararnamesinde Gümüşhane’de bir Vali Yardımcısı ve 3 ilçenin Kaymakamı değişti.

Kararnameye göre Gümüşhane Vali Yardımcısı Mustafa Anteplioğlu Gaziantep Islahiye Kaymakamlığına, Köse Kaymakamı İbrahim Gültekin (Görevlendirmeyle Serkan Böyük vekalet ediyordu) Erzurum'un Karaçoban Kaymakamlığına, Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat Muş Vali Yardımcılığına, Torul Kaymakamı Ömer Said Karakaş Iğdır Vali Yardımcılığına, Gümüşhane Valiliği Kaymakam Adayı Ekrem Ender Ergün Bolu Mengen Kaymakamlığına atandı.

Gümüşhane’nin yeni Vali yardımcısı eski Aksaray Vali Yardımcısı Gürkan Karaman olurken, Kürtün Kaymakamlığına Edirne'nin Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Çağatay, Köse Kaymakamlığına Nevşehir'in Gülşehir Kaymakamı Ahmet Kavanoz, Torul Kaymakamlığına ise Ardahan Valiliği Kaymakam adayı Orhan Ayaz atandı.

Gümüşhane Vali Yardımcısı Gürkan Karaman kimdir?

1961 Erzincan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzincan’da tamamladı. 1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tahsil görmeye başladı.

1986 yılında Erzincan Maiyet Memurluğu görevine başladı. 1989 – 1990 Yılları arasında İngiltere’de yabancı dil eğitimi aldı.  1990-1992 Sivas İmranlı Kaymakamlığı, 1992-1994 Ardahan Posof Kaymakamlığı, 1994-1997 Antalya Kaş Kaymakamlığı, 1997-2003 İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı, Personel Daire Başkanlığı, APK daire Başkanlığı, Sivil Savunma Daire Başkanlığı, 2003 Tekirdağ Marmara Ereğlisi kaymakamlığı, 2004-2007 Muğla Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü, 2007-2008 Trabzon Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü, 2008-2012 Afyon Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü, 2012-2015 Bolu Valiliği İl Hukuk İşleri Müdürlüğü, Aksaray Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Kürtün Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal kimdir?

Mehmet Çağatay Çakal, 1992 yılında Artvin'in Yusufeli ilçesine bağlı Demirkent Köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Erzurum'un Oltu ilçesinde, liseyi Artvin Anadolu Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, iktisat bölümünden 2015 yılında mezun oldu. 17 Aralık 2016  yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını başarıyla geçerek, 105. Dönem Muğla Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Muğla Valiliğinde İl Merkez Stajı, sırasıyla Aydın'ın Sultanhisar ve İzmir'in Seferihisar ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamladıktan sonra 8 ay süre ile Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesine Kaymakam  olarak görevlendirildi. Ardından Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Teftiş Stajını tamamladıktan sonra İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere'nin Liverpool Üniversitesine, yabancı dil bilgisini geliştirmek ve çeşitli çalışmalar yapmak üzere gönderildi. İngiltere'de yerel yönetimler ile ilgili çalışmalar yaptı. Akabinde 26 Ağustos-25 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayarak Yozgat/Çekerek Kaymakamlığı görevine atanan Mehmet Çağatay Çakal burada 7 ay süreyle görev yaptı.

Köse Kaymakamı Ahmet Kavanoz kimdir?

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Şinik İlköğretim okulunda, lise öğrenimini Akçaabat Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2017 yılı Temmuz ayında Ordu Valiliği kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. İl merkez stajının ardından sırasıyla Ankara-Beypazarı ve Manisa-Demirci ilçelerinde kaymakam refikliği stajını tamamladı. Eskişehir ili Beylikova ilçesinde kaymakam vekili olarak görev yaptı. Ankara’da Mülkiye Teftiş Kurulu’ndaki stajının ardından yurtdışı stajı için gönderildiği İngiltere’de İngilizce dil eğitimi aldı.

Torul Kaymakamı Orhan Ayaz kimdir?

1992 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğmuştur. İlk orta ve lise eğitimini Trabzon iline bağlı Of ilçesinde tamamlayan Orhan AYAZ, 2015 yılında "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü"nden mezun olmuştur. 2016 yılında "Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzmanı Yardımıcısı olarak memuriyet hayatına başlayan Kaymakamımız, 2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen "Kaymakam Adaylığı Sınavı"nı kazanarak "107. dönem Mülki İdare Amirliği Ardahan Kaymakam Adayı" sıfatıyla mülki idare amirliğine intisap etmiştir. İçişleri Bakanlığının tensibiyle Ardahan'da il merkezi stajını tamamlamasının ardından Yalova-Armutlu ve Diyarbakır-Yenişehir ilçelerinde refiklik stajını tamamlamıştır. 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2021, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER