Kelkit Aydın Doğan MYO’da mezuniyet şöleni

Gümüşhane Üniversitesi Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet töreninde 314 öğrenci mezuniyet sevincini yaşadı.

Meslek Yüksekokulu kampüs alanında gerçekleştirilen törene Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı, Gümüşhane Üniversitesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Fatih Yalçın, Kelkit Aydın Doğan MYO Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Şahin, Şiran Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Prof. Dr. Halil Yolcu, Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Canan Sancar Özkök, Kelkit İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Han Şeker, Kelkit İlçe Jandarma Komutanı J.Tğm. Okan Kaya, kurum amirleri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında mezun olan öğrencilerin tören alanına girmesi ile başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından okul birincisi Veterinerlik Bölümü öğrencisi Ertuğrul Öztürk’ün konuşması ve yaş kütüğüne birincilik plaketini çakmasıyla devam etti. 

Öztürk konuşmasında, “iki yıl önce büyük hayallerle çıktığımız bu zorlu ve bir o kadar da keyifli yolculuğu bugün burada sonlandırmanın buruk bir sevincini taşıyoruz. Çünkü alıştığımız, sevdiğimiz, değerli anıları paylaştığımız okulumuzdan ve arkadaşlarımızdan ayrılıyoruz. Fakat hepimizin de bildiği gibi her veda; yeni, güzel ve umutlu başlangıçlara açılan bir kapıdır. Okulumuzu böylesine güzel bir dereceyle bitirmek benim tek başıma elde ettiğim bir başarı değildir. Bu başarıda ailemin, hocalarımın ve arkadaşlarımın da payları bulunmaktadır. Başta her türlü maddi ve manevi katkılarıyla yoluma ışık tutan ve bana güç veren aileme bütün içtenliğimle buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlere alanlarında her türlü bilgi ve deneyimi aktararak bizi başarıya taşıyan, bize anlayışla ve sevgiyle yaklaşan saygıdeğer hocalarıma bütün kalbimle şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Şahin ise konuşmasında, “Bugün hem mutluyuz, hem de gururluyuz. Çünkü 314 son sınıf öğrencimizi mezun etmenin heyecanını, pırıl pırıl gençlerimizi hayata uğurlamanın, ülkemize kazandırmanın gururunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz. Hızla değişen ve dönüşen dünyada, bir yandan bilgiyi yöneten ve dönüştüren, diğer yandan geleceği oluşturan gençleri yetiştiren kurumlar olarak üniversiteler, her geçen gün önemlerini daha da artırmaktadır. Bu kapsamda gerçekleştirilen “Her İle Bir Üniversite” projesi büyük önem taşımaktadır. Bu proje kısa bir süre içinde meyvelerini vermiş olup bunun somut ve en iyi örneklerinden birisi de Gümüşhane Üniversitesidir. Mezunlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Vatanına, milletine, ana-babalarına hayırlı evlat olmalarını temenni ediyorum. Gençlerimizin bugünlere gelmesinde emeği olan anne-babaları ve hocaları başta olmak üzere hepsine şahsım ve okulum adına teşekkür ediyorum ifadelerinde bulundu. Ayrıca eğitim-öğretimin her aşamasında bizlere maddi ve manevi destek sağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Halil İbrahim Zeybek’e, Kelkit Kaymakamı Sayın Aziz Onur Aydın’a, Kelkit Belediye Başkanı Sayın Aziz Nas’a, Aydın Doğan Vakfı Kurucusu ve Onursal Başkanı Sayın Aydın Doğan’a, Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Sayı Candan Fetvacı ve vakıf yönetimine,  Kurum ve Kuruluşlarımızın değerli yöneticilerine, Siyasi ve Sivil toplum kuruluşlarının değerli temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kelkit Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Gümüşhane Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas yaptıkları konuşmalarda mezun olan öğrencilere başarılar diledi.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ise konuşmasında, “Bundan neredeyse 20 yıl önce bu okulu kurarken Aydın Doğan Vakfının amacının bölgenin gençlerine en iyi şartlarla eğitim ve öğretim olanağı sağlamak, onları dünya standartlarında yetiştirmek” dedi. 
Önce Atatürk üniversitesi sonra Erzincan üniversitesi, şimdide Gümüşhane Üniversitesi bünyesine katılan Meslek Yüksekokulu için Aydın Doğan Vakfı kurucusu ve onursal başkanı Aydın Doğan’ın adını taşıyan bu okulla her zaman yakından ilgilendiğini ve başarılarından gurur duyduğunu ifade eden Fetvacı, yüksekokulun kuruluşundan bu zamana kadar çok büyük mesafe kat ettiğini,  mezun öğrencilere dönerek yapmış oldukları maddi ve manevi desteklerin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu ifade ederek bundan önce olduğu gibi bundan sonrada her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacaklarını belirtti ve öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Protokol konuşmaların ardından Gümüşhane Üniversitesi Halkoyunları ekibinin gösterisi ile tören devam etti. Protokol üyeleri tarafından dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdimi yapıldı.

Programda 2021 yılında yaptıkları akademik ve bilimsel çalışmalar sonucu Akademik Teşvik Ödülü almaya hak kazanan öğretim üyeleri Prof. Dr. Halil Yolcu, Dr. Öğr. Üyesi Fahrettin Pala ve Dr. Öğr. Üyesi Hacer Kaya’ya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır tarafından başarı belgeleri takdim edildi. 

Mezun öğrencilerin yemin töreni, ardından kep atma ve hatıra fotoğrafı çekimiyle programın ilk aşaması tamamlandı.

Günün ilerleyen saatlerinde üniversitenin bahar şenlikleri kapsamında düzenlenen çeşitli sportif faaliyetlerde başarı gösteren takımlara ödülleri taktim edildi. Ödül törenin ardından Gümüşhane Üniversitesi Öğrenci Müzik Kulübü sahne aldı. 

Ardından öğrenciler Oytun Eleman’ın muhteşem konseri ve havai fişek gösterileri ile coşkulu bir şekilde eğlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER