Kelkit’te Muharrem ayı İftar programı düzenlendi

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Muharrem ayı nedeniyle Vali Kamuran Taşbilek’in katılımıyla iftar programı düzenlendi. 

Kelkit’te Muharrem ayı İftar programı düzenlendi

Kelkit Belediyesi Kültür Evinde gerçekleştirilen programda protokol üyeleri ve vatandaşlar dualar eşliğinde Muharrem orucunu açtı.

Etkinliğe katılan Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek burada yaptığı konuşmada “Böyle mübarek günde, Muharrem orucu vesilesiyle sizlerle beraberiz. Hepimiz İslam’la şereflenmiş Müslüman kullar olarak kıblesi Kabe’si bir olan insanlar olarak güzellikleri, kardeşliğimizi, sevgimizi, muhabbetimizi paylaşıyoruz. Anadolu coğrafyasında Ehli Beyt sevgisi hepimiz için çok kıymetlidir. Peygamberimizin kutlu ailesi hepimizin ailesidir, hepimizin kutsalıdır, hepimizin canıdır. Anadolu coğrafyasında ev yoktur ki o evde bir Ali olmasın, o evde bir Hasan, bir Hüseyin, bir Zeynep, bir Fatma olmasın. Canlarımız, kardeşlerimizsiniz. Bu günlerin hepimizin birliğine, beraberliğine vesile olmasını diliyorum. Sizler bizim canımız, ciğerimiz, Türk devletinin birliğinin, varlığının teminatı, çimentosu olan kardeşlerimizsiniz” dedi.

Köy muhtarlarının da böyle günlerde birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ettikleri programda muhtarlar ve vatandaşların taleplerini de dinleyen Vali Taşbilek, çay ocağında vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Etkinliğe İlçe Kaymakamı Aziz Onur Aydın, Belediye Başkanı Aziz Nas, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Kemalettin Demirkıran, İl Genel Meclisi üyeleri, kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2022, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER