Kent Konseyinden önemli kararlar

Gümüşhane Kent Konseyi Yürütme Kurulu ağırlıklı olarak trafik ve park sorunu konusunda oy birliğiyle aldığı kararları Belediye Başkanlığına ve ilgili kurumlara gönderdi.

Kent Konseyinden önemli kararlar

Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ başkanlığında toplanan Yürütme Kurulu, Atatürk ve Cumhuriyet caddelerindeki trafik problemi, Ahmed Ziyaüddin Caddesi ve Vadi Sokaktaki park sorunu, Tarım İl Müdürlüğü çevresindeki trafik sıkışıklığı, Otogar info ofisi, bozuk yolların onarılması ve kadın meclisiyle alakalı önemli kararlar aldı.

İşte Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun aldığı kararlar:

ATATÜRK VE CUMHURİYET CADDELERİNDEKİ TRAFİK PROBLEMİ

Şehrimizin iki büyük caddesi olan Atatürk ve Cumhuriyet caddelerindeki trafik sorununun çözülmesi konusundaki istişarelerimiz neticesinde ve hazırlanan animasyon videosu yardımıyla aldığımız tavsiye kararlarımız şu şekildedir. 

Atatürk Caddesi'nde Gümüşhane Belediyesi ile Ziraat Bankası arasındaki kısımda araçların çift sıra park edilmesinden dolayı yaşanan çift sıra park trafik cezası ve sağdaki aracın parktan çıkamaması konusundaki sıkıntıların çözülmesi için; yolun sağ tarafına Belediye tarafından çapraz çizgiler çekilip araçların çapraz park yöntemiyle park edilmesini sağlayarak çift sıra parkın önlenmesi, caddenin park kapasitesini azaltmadan park etme ve parktan çıkma konusunda sürücülerin sorun yaşamadan araçlarını park edebilecekleri bu sistemin uygulamaya koyulması konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane Belediye Başkanlığı ve İl Trafik Komisyonu'na gönderilmesine OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir. 

Ayrıca Cumhuriyet Caddesi'nde kaldırımların dar olması ve trafiğin sıkışık olması nedeniyle halkımızın yürüyüş ve alışverişte bu caddeyi tercih etmemesi sorununun çözülmesi için, kaldırımların belediye tarafından biraz daha genişletilip, bu vesile ile yolun biraz daha daraltılarak tek sıra park ve tek sıra ilerleyen trafik olmak üzere yan yana en fazla 2 aracın sığacağı genişlikte yapılması; dolmuşların yolcu indirip bindirirken yoldaki trafik akışını kesmemesi için cadde güzergahında belirli aralıklarla sivil araç parkının yasak olduğu dolmuş ceplerinin oluşturulması, ayrıca bu caddedeki esnafın mağdur olmaması için araç parkının belirli süreler ile sağ ve sol tarafa yapılması konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane Belediye Başkanlığı ve Gümüşhane İl Trafik Komisyonuna gönderilmesine OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

AHMED ZİYAÜDDİN CADDESİ ve VADİ SOKAK

Ahmed Ziyaüddin Caddesinde çift yönlü trafik olması nedeniyle oluşan sıkışıklığın giderilmesi ve trafiğin daha rahat akmasının sağlanması için bu caddeye araç park edilmesinin yasaklanması ve işyerlerine yük getiren araçların belirli saatler haricinde bu caddede yük indirmemesi, ayrıca Özdenoğlu Konağı arkasında bulunan yolda çift yönlü park yapılması nedeniyle oluşan sıkışıklığın giderilmesi için bu yoldaki park yasağı kuralının uygulanması konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane İl Trafik Komisyonuna gönderilmesine OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ ÇEVRESİNDEKİ TRAFİK SIKIŞIKLIĞI

Şehir merkezimizin Trabzon tarafından ilk girişi konumunda olan ve şehrimizin en kalabalık mahallelerinden olan Oltanbey Mahallesinin girişinin bulunduğu alan olan Tarım İl Müdürlüğünün bulunduğu alanda tek sıra araç park edilmesi ve çift yönlü trafik olması nedeniyle oluşan sıkışıklığın giderilmesi ve Oltanbey Mahallesi girişinin rahatlaması için bu bölgede park yasağı uygulanması konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane İl Trafik Komisyonuna gönderilmesine OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir. 

OTOGAR İNFO OFİSİ

Gümüşhane Otogarında 24 saat esasına göre hizmet verecek bir info ofisi kurulup, şehrimize bilhassa gece otobüs ile gelen yolculara yardımcı olup yönlendirecek, ticari taksi tedarik edilmesi ve konaklanılacak yer bulunması gibi konularda yardımcı olacak, liyakatli ve yabancı dil bilen görevlilerin istihdam edilerek vatandaşlarımıza hizmet verilmesi konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane Belediye Başkanlığına gönderilmesine OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

BOZUK YOLLARIN ONARILMASI
Kış mevsimi ve bahar yağmurları nedeniyle bozulan mahalle aralarındaki yolların onarılması veya asfaltlanması konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane Belediye Başkanlığına gönderilmesine, 

Ayrıca şehrimizin önemli bir turizm destinasyonu olan ve vatandaşlarımızın temiz hava almak için geçmişte sıklıkla tercih ettiği Kent Ormanının bahar yağmurları ile bozulan yolunun da asfaltlanarak yeniden eski hareketliliğine kavuşturulması konusunda ilgili kuruma tavsiye karar gönderilmesi ve Mahalle aralarındaki onarımların Belediye tarafından kısa süre içinde yapılabilmesi için Gümüşhane Belediyesine asfalt desteği verilmesi konusundaki tavsiye kararımızın Gümüşhane Valiliği, İl Özel İdare Müdürlüğü ve Karayolları Müdürlüğüne gönderilmesine OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

KADIN MECLİSİMİZ
Uzun süredir Kadın Meclisimizin başkanlığını başarıyla yürüten Sn. Aysel Akçay'ın görevden affını istemesi üzerine Kadın Meclisimizin seçimli genel kurula gitmesine, Engelli meclisi ve Gençlik meclisi kuruluşu konusunda çalışmalar yapılmasına, Kent Konseyimizin bünyesinde çalışma grupları kurulmasına oy birliği ile karar verilmiştir. 

Yürütme Kurulu toplantımızda yürütme kurulu üyelerimiz ile birlikte aldığımız tavsiye kararlarımızın şehrimiz, vatandaşlarımız ve Kent konseyimiz için hayırlara vesile olmasını diler, tavsiye kararlarımızın ilgili kurumlar tarafından kısa sürede hayata geçirilmesini bekleriz. 

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2022, 09:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 3 gün Önce

Karşıyaka daki üst geçit ile eski çağrı merkezi arasındaki transit yol üzerine araç parkedilmesi trafik güvenliğini tehlikeye düşürmektedir.Bu konuda hakkında da tedbir alınması gerekiyor

Köprü üstüne park
Köprü üstüne park @Vatandaş - 2 gün Önce

Köprü üstüne park bitti köşedeki manav yola araba büyüklüğünde atık biriktirme kutusu koydu donemiyoruz

Oktay
Oktay - 3 gün Önce

Kaldırımı işgal eden esnaf için neden bu şehirde elini taşın altına koyamıyor. Manavı, çiçekçisi, çay ocağı ...bunların kaldırım hatta yolları istedikleri gibi işgal etmesi bu şehrin en rezil sorunudur.,tabi meclis üyeleri, belediye esnafı karşısına alamıyor

Arif
Arif - 2 gün Önce

Bu şehirde belediye olarak esnafın kaldırım işgaline dur diyemiyorsanız bırakın bu işi. Zabıtaya, cimere her yere şiksyet ettik ama esnaftan öyle korkuyor ki belediye ses çıkaramıyor. İnsanlar kaldırımda yürüyemez hake geldi. Yanıbaşımızdaki Bayburt bile bu konuda bizden daha medeni.

Doğrusu
Doğrusu @Arif - 1 gün Önce

Doğru diyorsunuz ve Bayburt'u akılları sıra beğenmezler bizden sonra il oldu ama catte düzeni temizliği ve sosyal etkinliği ile bilinir oldu bizde ne var Gümüşhane günleri istanbulda yapılıyor daha ne diyeyim

yusuf sadık
yusuf sadık - 2 gün Önce

Kent konseyinin öncelikli olarak ele aldığı şehirin ana arteri konumundaki atatürk ve Cumhuriyet caddesi nde trafikle i,lgili aladığı tavsiye kararları aslında tavsiye değişl bir neviemir niteliğinded,ir. nezalketen tavsi,ye deniyorsa bunun değerlendir,ilmesi muhatapğlkaro tarafıondan acilen gümdem oluşiturmalıdır.
Efendim bir şehirde Atatürk caddesi onu8n adıona yalkışır bir manzara göstermiyor. yıollardır bEsnafın sergi açtığı ürünlerini sattığı açık pazr konumunda olduğunu herkes bilişyor. Öyleki Caddenin ortasıbdan itibaren kalduırım dah,il işgal edi,lmiş Kimseden ses yok. Adeteta devlete ve kuarallara meydan okunan bir kent oldu. Hastane yolu bir memlekette kesilerek yol verilmiyorsa bu şehirde resmen işgal kuvveti var demektir. ACİL HASTA GELEDİ YOL KAPALI.. BUNA BİR CEVAP BEKLİYORUZ. lÜTFEN dEVLET OTORİTESİNİ HAKİM KILALIM dEMOKTRATİK NİZAM YARA ALMASIN.

Mustafa OKUMUŞ
Mustafa OKUMUŞ - 3 gün Önce

Gümüşhane il genelinde trafik sorunu had safhada olup, bunları çözmek için yapılan çalışmalar takdir şayanında fakat 1. öyle vatandaşlarımız varki evle iş yeri arası yürüyüş mesafesinde olmasına rağmen, sabah arabayı park edip gece 24 sularında arabayı park ettiği yerden alıyor. 2. mahalle aralarında park edilecek yerlere o bölgede oturan vatandaşlarımız park sorunu yaşamamak için park alanlarına malzeme koyarak kendilerince önlem alıyor. hani park için tüneller yapılacak tı bu adara aklıma gelmişken onuda yetkililere sormak istiyorum.

İsimsiz
İsimsiz - 3 gün Önce

Keşke bunları düşünmek yerine çağrı merkezini tekrardan halka kazandırıp işşizliği düşürmeye yönelik hareket etseydiniz

SIRADAKİ HABER