Köprülü: Bu cesareti nereden alıyorsunuz?

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü, bugün bir haber çekimi sırasında tehdit ve saldırıya maruz kalan Gümüşkoza Gazetesi ve Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri Uğur Aydın’a yapılan saldırıyı kınadı.

Köprülü: Bu cesareti nereden alıyorsunuz?

Yaptığı açıklamada Türkiye’nin her köşesinde halkın haber alma hakkını yerine getirmek için gece-gündüz demeden görevini yapan gazetecilere saldırı olmasını eleştiren Köprülü, “Bu tür vakaların en az yaşandığı ilimizin tablodaki yeriyle gurur duyarken, kendini bilmez birileri hem şehrin adını, hem de hak etmeden işgal ettiği koltuğun adını kirletebiliyor” dedi.

Son olarak Hasanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesinde faaliyet gösteren Özel Hacı Afife Tarhan Kız Öğrenci Yurdu’nun dış cephe tadilatı sırasında iskeleden düşerek yaralanan 2 işçinin haberini yapmak isteyen gazeteci Uğur Aydın’ın yurt yöneticileri ve işçiler tarafından tehdit ve saldırıya maruz kaldığını kaydeden Köprülü, “Bu kendini yönetici sanan ancak ruh haliyle tam bir magandayı andıran şahıslara sormak istiyorum. Bu işçilerin yaralanmasında hangi tedbiri eksik aldınız ki, haber yapılmasından korkuyorsunuz? Kamu görevi yapan bir gazeteciyi tehdit etmek, fiili saldırıda bulunmak ve ekmeğini kazandığı kamerasını kırmaya yönelik eylemi yapma cesaretini nereden alıyorsunuz? Bu şahıslar hakkında acilen soruşturma başlatılmasını Sayın Valimizden önemle arz ediyor, Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti olarak konunun takipçisi olacağımız beyan ederiz. Basın camiamız ve haber alma hakkı engellenen halkımız adına bu magandaları kınıyor, Uğur Aydın arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve daima yanında olduğumuzu ifade ediyoruz” diye konuştu.
 

Uğur Aydın

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2021, 15:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
İş güvenliği Gumushanede sıfır
İş güvenliği Gumushanede sıfır - 1 yıl Önce

Gümüşhane'nin hangi inşaatına giderseniz gidin iş güvenliği adına hiçbir önlem alınmıyor. İşçilerin hiçbiri kemer takmıyor. Denetleme çok zayıf. Gereken önlemler alınmalı ki yuvalara ateş düşmesin. Hiçbir çocuk babasız büyümesin

huseyın bektas
huseyın bektas - 1 yıl Önce

geçmiş olsun kardesim

SIRADAKİ HABER