Köse: Üçtaş ve Günyüzü köylerine bu yıl yapılan yatırım bağlanmak istedikleri Doğankent ilçesinden daha fazla

AK Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse, Gümüşhane’den ayrılıp Giresun’a bağlanmak için müracaat eden ve 4 Eylül Cumartesi günü halk oylaması yapılacak olan Kürtün’ün Üçtaş ve Günyüzü köyleriyle ilgili “Üçtaş ve Günyüzü köylerine yapılan yatırım harcamaları Doğankent ilçesinin tüm köylerine gelen yatırım bütçesinden çok daha fazladır” dedi.

Köse: Üçtaş ve Günyüzü köylerine bu yıl yapılan yatırım bağlanmak istedikleri Doğankent ilçesinden daha fazla

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Av.Celalettin Köse, son günlerde Gümüşhane kamuoyunda sıkça tartışılan Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş ve Günyüzü köylerinin Giresun’a bağlanma isteğiyle ilgili bazı hususların kamuoyuyla paylaşılmasının zaruri hale dönüştüğünü söyledi.

4 Eylül 2021 tarihinde ilgili köylerde yapılacak referandumun Gümüşhane’de kalma şeklinde sonuçlanacağına inançlarının tam olduğunu kaydeden Köse, “Yapmış olduğumuz çalışma ve değerlendirmeler neticesinde bahse konu köylerimizin çözülemeyecek hiçbir sorununun olmadığı, Giresun’un Doğankent ilçesine bağlanmalarını gerektirecek, kurumsal herhangi bir yatırım eksikliğinden kaynaklanmadığı ve vatandaşlarımızın bazı kesimlerce yanlış yönlendirildiğini müşahade etmiş bulunmaktayız” dedi.

Üçtaş ve Günyüzü köylerinin Doğankent’e bağlanmaları durumunda daha çok yatırım alacağı gibi asılsız bir iddianın ortaya atılarak vatandaşların yanlış yönlendirilmeye çalışıldığına şahit olduklarını dile getiren Köse, “Bilinmelidir ki 2021 yılı için tüm Doğankent KÖYDES bütçesi 862 bin 654 TL olurken, Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi tarafından Üçtaş ve Günyüzü köylerinin yatırım bedeli ise bu ay itibariyle 1 milyon 193 bin TL olarak gerçekleşti. Yani Üçtaş ve Günyüzü köylerine yapılan yatırım harcamaları Doğankent ilçesinin tüm köylerine gelen yatırım bütçesinden çok daha fazladır” diye konuştu.

2021 yılında Üçtaş ve Günyüzü köyleri için gerçekleştirilen kamu yatırımı toplamının 1 milyon 193 bin TL olurken bunun 800 bin TL’sinin Üçtaş köyüne, 393 bin TL’sinin ise Günyüzü’ne yapıldığını ifade eden Köse, “Bizler her iki köyümüzde temsil yetkisi olan veya olmayan bazı kesimlerin kendi beklenti ve ikballeri için necip yöre halkının iradelerini istismar etmelerine ve hayalleri peşinde koşturmalarına müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca referandum sonucunun ayrılma şeklinde çıkması halinde dahi süreç İl Genel Meclisince değerlendirilip, Valilik görüşüyle ilgili bakanlığa iletilecektir. Sonuç olarak her iki köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızdan yukarıda verilen verileri dikkate almalarını ve referandumda verecekleri kararı aklıselimle yeniden değerlendirmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Uğur29
Uğur29 - 3 yıl Önce

Belgeleri paylaşır mısınız?
Ayrıca insanlar nereye bağlanmak istiyorlarsa bağlansınlar...

SIRADAKİ HABER