Köse ve Şiran’daki öğretmenler başarı için söz verdi

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci başkanlığında Şiran ve Köse ilçesinde görev yapan okul müdürleri, ortaokul ve ortaöğretim öğretmenlerinin katılımlarıyla eğitim faaliyetlerini değerlendirme ve başarı hedefinin belirlenmesi amacıyla Öğretmen Buluşmaları toplantısı yapıldı.

Köse ve Şiran’daki öğretmenler başarı için söz verdi

Her iki ilçede ayrı ayrı yapılan toplantılara ilçelerin eğitim yöneticileri ile görev yapan ortaokulu ve ortaöğretim okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Köse 60. Yıl Ortaokulu konferans salonunda yapılan toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “Dünyanın her yerinde, her ulusta öğretmenlik kıymetli bir meslektir. Dünyanın var olduğu günden bu yana insanoğlu öğrenmeye daima muhtaçtır. Ailede başlayan eğitim ve öğretim faaliyeti, mihenk taşı siz değerli meslektaşlarım emeğinizi, çabanızı takdir ile görüyorum. Bu yıl bu yıl bu emeğinizi ve çabanızı taçlandırın. Sizler liyakata sahip mesleğin eğitimini alan, gönlünü ve yüreğini öğrencilere açan değerli öğretmenlersiniz. Sizin emekleriniz ve dökeceğiniz ter sayesinde bu yıl Gümüşhane'mizde mutlak bir başarıyı hep beraber sağlayacağız inşallah. Eğitimin kalitesi, öğretmenin kalitesiyle de doğru orantılıdır. Eğitimin öğretmenler, öğrenciler ve veliler olarak üç sacayağı vardır. Öğretmenlerimizden olduğu kadar öğrencilerimizden ve velilerden de beklentilerimizi yüksek tutuyoruz” dedi.

Yaşadığımız coğrafyada iyi eğitim almış insan gücüne ihtiyaç olduğunu ve en kıymetli kaynak olan çocukların öğretmenlere emanet edildiğini vurgulayan Sünnetci, yapılan tüm işlerin özünü oluşturan insanın, aileden sonra bilgi aldığı ilk kaynağın öğretmen olduğunu ve çocukların yaşamlarında ve başarılarında öğretmenlerin imzasının olduğunu söyledi.

Sünnetci, eğitim öğretim de tüm branşlarda ter dökerek Türkiye ortalamalarının üzerine çıkacakları sözünü alkışlarla aldı.

Şiran’da Halk Eğitimi Merkezi Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Sünnetci, her mükemmel işin, her başarının arkasında mutlaka ona yön veren, onu şekillendiren bir öğretmen olduğunun altını çizerek, “Her başarılı devlet adamının, her başarılı iş adamının geçmişine baktığınızda ona dokunmuş, ona şevk vermiş, belki ufuk vermiş bir öğretmeni bulmak mümkündür. Sizler de meslek hayatınızda bunların onlarcasını, yüzlercesini yaşayacaksınız. Belki ileriki yaşlarda yetiştirdiğiniz ve belirli mevkilere gelmiş öğrencilerinizin sizi arayıp hatırınızı sormasının tadına, hazzına da varacaksınız. Bir insan eğer, 'İnsana hizmet etmek istiyorum' diyorsa, öğretmenlikten daha iyi bir meslek bulacağını zannetmiyorum. 'Ülkeme, vatanıma hizmet edeceğim' diyorsa yine öğretmenlikten daha iyi bir görev olacağını tahmin etmiyorum. Sizler buralarda birilerinin çocuklarına emek verirken başka bir okulda farklı bir öğretmen de sizin çocuğunuz için gayret gösteriyordur. O öğretmenlerden beklentileriniz neler ise, bu çocukların anne ve babalarının sizlerden beklentileri de aynı şekildedir. Kendi çocuğunuzla ilgili nelerin yapılmasını bekliyorsanız, hangi hassasiyetin gösterilmesini, hangi ufkun verilmesini istiyorsanız, sizin de aynı hassasiyeti göstermeniz gerekiyor” diye konuştu.

Müdür Sünnetci, burada da tüm branşlarda ter dökerek Türkiye ortalamalarının üzerine çıkacakları sözünü alkışlarla aldı.

Kaynak:

//gumushane.meb.gov.tr/www/mudurumuz-mirac-sunnetci-ogretmen-bulusmalari-kapsaminda-sirandaki-ogretmenlerle-basarida-sozlesti/icerik/1848

//gumushane.meb.gov.tr/www/egitimde-basarili-olma-sozune-kose-de-katildi/icerik/1847

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER