Köse’de üniversite öğrencilerinden vefa örneği

Gümüşhane’nin Köse ilçesindeki İrfan Can Meslek Yüksekokulu Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı 2. sınıf öğrencileri toplumsal farkındalık çalışmaları ile önemli bir vefa örneğine imza attı.

Köse’de üniversite öğrencilerinden vefa örneği

Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Eda Tutak ve Öğr. Gör. Mesut Gökhan Terzi koordinatörlüğünde Gönüllülük Çalışmaları dersi kapsamında öğrenciler toplumsal değerlere sahip çıkarak yaşlı ziyaretinde bulundu.

Köse ilçesinde bulunan yaşlı bir aileyi ziyaret ederek onların 1 haftalık temizlikleri ile kışlık yakacak odunlarının kırılması, kömürlerinin poşetlenmesi gibi yardımlar gerçekleştiren öğrenciler bu sırada yaşlılarla sohbet ederek onların tecrübelerini dinleyip büyüklerin değerli olduğunu onlara gösterdikleri vefa ile ortaya koydu.

Daha sonra ilçe merkezindeki şehit ailesini ziyaret eden öğrenciler şehit ailelerine saygı ve minnetlerini ifade ederek onlarla sohbet etti. Kahraman şehitlerin ailelerinin Türk milleti için önemini dile getiren gençler onlara vefalarını ziyaretleri ile gösterdi.

Son olarak ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımında bulunan gençler kendi harçlıklarından biriktirerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı. Bu ailelerle samimi iletişim kurarak onlara karşı vefa gösteren gençler yardımseverlikleri ile takdir topladı.

Köse İrfan Can Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Ayaydın, Türkiye’nin aydınlık geleceği için sosyal sorumluluk ve toplumsal farkındalık düzeyleri yüksek gençlere ihtiyaç olduğunu belirterek Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri Programı 2. Sınıf öğrencilerinin bu kapsamda örnek davranışlar sergilediğini söyledi. 

Kültürel değerlere sahip çıkarak yaşlı ve şehit ailesi ziyaretleri gerçekleştiren, kendi harçlıklarından biriktirdikleriyle ihtiyaç sahibi ailelere ulaşan gençleri tebrik eden Ayaydın, bu faaliyetlerin toplumsal farkındalığın arttırılmasına katkı sunması temennisinde bulunarak emeği geçen akademisyenler ve gönüllülük çalışmalarında gösterdikleri çaba ve farkındalıklarıyla örnek olan öğrencilere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER