Köseli hemşehrimizden örnek davranış 

Gümüşhane’nin Köse ilçesinde yaşayan Ömer Taşdemir, içerisinde bulduğu 11 bin 200 TL para ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdanı örnek bir davranışta bulunarak Köse İlçe Emniyet müdürlüğüne teslim etti.

Köseli hemşehrimizden örnek davranış 

Yaz tatilini geçirmek için İstanbul’dan köyü Oylumdere’ye gelen ve Enka Spor’da tenis antrenörlüğü yapan Seyfi Soysal, Köse ilçesine alışveriş yapmaya gittiği sırada içerisinde 11 bin 200 lira, kimlik ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdanını kaybetti.

Cüzdanı bulan Köseli hemşehrimiz Ömer Taşdemir de cüzdanı alarak Köse İlçe Emniyet Müdürlüğüne müracaat etti. 

Cüzdanını kaybeden vatandaşla kısa sürede iletişime geçilerek yapılan sorgulama sonucunda para ve cüzdan sahibi Seyfi Soysal’a telim edildi.

Cüzdan ve para teslimi sırasında duygularını paylaşan Taşdemir, “Cüzdanı bulduğumda içerisine bakarak hatırı sayılır para ve kredi kartlarının bulunduğunu görünce hemen emniyet müdürlüğüne başvuruda bulundum. İnsani ve bir vatandaşlık görevi yapmanın huzuru içerisindeyim ve çok mutluyum” dedi.

Cüzdanın sahibi Seyfi Soysal ise “Memleketimizde böyle vatandaşların bulunması biz Gümüşhaneliler için gurur kaynağı. Kendilerine şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum, bu zamanda böyle insanların bulunması anlatılamayacak bir güzellik” ifadelerini kullandı.
 

Haber: Yücel OLGUN

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2023, 13:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yücel Olgun
Yücel Olgun - 6 ay Önce

Hemşehrimizi cani gönülden tebrik ediyorum

SIRADAKİ HABER