Köse’nin Bayraktepe'sine dev bayrak

Gümüşhane'nin Köse ilçesine bağlı Yaylım Köyü'ne dev bayrak direği dikildi. 

Köse’nin Bayraktepe'sine dev bayrak

Gümüşhane'nin Köse ilçesine bağlı Yaylım Köyü'ne dev bayrak direği dikildi. 

Yaylım Köyü Bayraktepe Mevkiine dikilen dev bayrak direği ve Türk Bayrağı İstanbul Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın tarafından finanse edildi. 

Bayraktepe mevkiinde düzenlenen törende açılış konuşmasını yapan İstanbul Akşemsittin Mahallesi Kurucu Muhtarı Avni Demir yaptığı konuşmada, "Önce fikir olarak düşündüğümüz ve sonrasında eyleme dönüştürdüğümüz Bayraktepemize yakışır bu bayrağı buraya dikmemizde bizlere yardımcı olar Bayrak direği ve Bayrağımızı bizlere hediye eden Eyüpsultan Belediye Başkanımız Sayın Remzi Aydın Beye, burada yapılan çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen Köse Kaymakamızı Sayın Mustafa Duruk'a, Köse Belediye Başkanımız Sayın Şerif Aygün’e il ve İlçe Özel İdare müdürlüklerine, Köy Muhtarımız sayın Dursun Ali Demir'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 

Törende konuşan Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün ise yaptığı konuşmada "Bizim hemşehrilerimiz gittikleri yere çok çabuk ayak uydururlar ve kendi topraklarını köylerini asla unutmazlar" dedi. 

"Bizim hemşehrilerimiz yaşadıkları yerlerde dernekler vasıtasıyla güzel bir birliktelik yakalıyor ve güzel işlere imza atıyorlar" diyen Köse Belediye Başkanı Şerif Aygün konuşmasında şunları kaydetti: "Bizlerde hemşehrilerimizin dernekleri vasıtasıyla yaptıkları işleri takipediyoruz. İstanbul gibi bir mega kentin büyük bir ilçesinin belediye başkanını burulara davet edilmesi ve buralara gelmesi azımsanacak bir durum değil. Ben olaya şu açıdan bakiyorum ki Avni Demir ağabeyimiz ve oğlu hakan Demir kardeşimiz ve yaylım köylü hemşehrilerimiz Eyüpsultan'da güzel diyaloglar kurmuşlar. Huzur içerisinde çalışmışlarki Belediye Başkanımızda ta oralardan kalkıp buralara kadar gelmiş. Kendisinede katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Türk milletinin en büyük kutsallarından birisidir bayrak. Bayrak denince akan sular durur. Bayraktepe mevkiini dikilen bu bayrak 7 köyden görünüyor.  Bu eseri buraya kazandıran Avni Demir Beye, Hakan Demir beye, Yaylım Köyü Muhtarı Dursun Ali Demir'e, Eyüpsultan'da yaşana hemşehrilerimizi çok teşekkür ediyorum. Teşekkürlerin en büyüğünü hak eden bu eserin buruya dikilmesini sağlayan EytüpSultan Belediye Başkanımız Sayın  Remzi Aydın'a Köse Kaymakamımız Sayın Mustafa Duruk'a ve özel idaremize teşekkür ediyorum." Dedi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ise yaptığı konuşmada, Bugün burada Bayraktepe mevkiine 7 Köyden görünecek olan bayrak direği ve bayrak dikme töreni için buluşmuş durumdayız. Bugün burada çok güzel bir tablo oluştu. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu bayrak direğinin buruya dikilmesi için önce fikir birliği yapıldı ve bende hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Bundan sonra asıl zorlu süreç başladı. Direğin İstanbul'dan buraya taşınması, buraya dikilmesi buradaki bu alanın hazırlanması, beklenmeyen zorlukların görülmesi onlar karşısında sabırla ve kararlılıkla çalışmalara devam edilmesi, taşın kırılması, betonun dökülmesi, bunların hepsi karşılaşılan zorluklardı. Bu zorluklar azimle aşıldı. Bayraklar semboldür.   Devletin, milletin, vatanın birliğini temsil eden sembollerdir. Bu semboller azimle kararlılıkla ortaya çıkır. Burada bu direğin dikilmesi de aynı zorluklarla yapıldı. Bu eserin buraya dikelmesi için harcanan para benim için önemli değil. Asıl önemli olan sizlersiniz. Gümüşhaneli kardeşlerimiz, Köseli kardeşlerimiz, Yaylım köylü kardeşlerimiz olarak Kaymakamımızla, özel idaremizle, muhtarımızla, genel sekreterimizle bütün köylülerimizle birlikte bu bayrağımızı buruya dikmekle, Gümüşhane'ye İstanbul'a Türkiye'ye hatta dünyaya bir mesaj vermiş oldunuz. Biz Türk milleti olarak bizler bu vatanın bekçileriyiz dediniz ve milletimizi onurlandırdınız ve sonuna kadar bu bekçiliğimizi devam ettireceğiz mesajı verdiniz. Bundan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Karınca kararınca bu çorba da bizimde bir parça tuzumuz olduysa ne mutlu bize. Bu bayrak direğinde yazılan tabela bana göre eksik yazılmıştır. Bana göre bu tabelaya Eyüpsultan Belediye Başkanı Rekmzi Aydın ve vatanını, milletini seven Gümüşhaneliler tarafından dikilmiştir yazılmalıdır diyorum ve hepinizi saygıyla selamlıyorum" şeklinde konuştu. 

Köse Kaymakamı Mustafa Duruk ise yaptığı konuşmada, "Köy Muhtarımız bizi ziyarete geldi ve Köyümüzde Bayraktepe denen mevkiye uzunca bir direkle birlikte bir bayrak dikeceğiz, bize yardım edin dedi. Hatta bana Eyüpsultan Belediye Başkanımız sayın Remzi Aydın bey bu direği va bayrağı gönderecek ve dikim törenine de katılacak dedi. Bende işin aslı çok ihtimal vermedim sayın belediye başkanımızın gelevceğine, fakat muhtarımıza kırıcıya göndeririz dedim. İstanbul gibi yoğun bir  ilde ilçe belediye başkanlığı yapmasındanr dolayı hemde mesafenin çok uzak olmasından dolayı ihtimal vermedim. Tabi mesele bayrak meselesi olunca birlik ve beraberliğin ve bizim sembolümüz olmasından dolayı Başkanımız bunca yolu göz önüne alarak buraya geldi. Teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu bayrak bu sembolümüz bu topraklardan hiç bir zaman eksik olmayacaktır, hep dalgalanacaktır. Ve inşallah ülkemiz sonuna kadar bağımsız ve özgür bir şekilde yoluna devam edecektir. Gümüşhaneli kardeşlerimizin vatan sevgisi zaten tartışılacak bir noktada değil, kendilerine de bu anlamda teşekkür ediyorum. Bayrak açılış törenimizin hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırması" dedi. 

Konuşmaların ardından yapılan dua ve kurdela kesiminden sonra Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’a plaket verildi ve katılımcılara yemek ikram edildi. 
 

Haber Kaynağı: Kuşakkaya Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2018, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner406

banner527

Gümüşhane Pestil Köme